Jednou vetou

Záchranári ratovali počas volieb voličov aj členov volebných komisií

Ilustračné foto

Foto: TASR

Záchranári museli vo volebných miestnostiach zasahovať aj počas druhého kola prezidentských volieb. Operačné stredisko vyslalo posádky k ôsmim pacientom, trom členom volebných komisií a piatim voličom, ktorí mali zdravotné ťažkosti vo volebných miestnostiach.

„Z hľadiska zdravotného stavu išlo o problémy s vysokým tlakom, kolapsy, úrazy, ale aj zhoršenie chronického srdcovo-cievneho ochorenia. Do nemocníc bolo transportovaných šesť pacientov, jeden prevoz odmietol a druhý bol ošetrený na adrese,“ uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR Alena Krčová.

Je vhodnejší ako prezidentská rezidencia dom Čaputovej alebo Šefčoviča? Ochrankári prelustrujú celé okolie

Zaznamenali sa aj dva prípady zásahov u pacientov, ktorí požiadali o prenosnú volebnú schránku a chceli odvoliť v domácom prostredí.

„Žiaľ, v prvom prípade už privolaní záchranári pacientke v Košickom kraji nedokázali pomôcť a lekár musel konštatovať smrť. V druhom prípade bol pacient prevezený do nemocnice v Prešovskom kraji vo vážnom stave s mozgovou príhodou,“ doplnila Krčová.

Volebná účasť: Najnižšia volebná účasť bola opäť v Košickom kraji

Počas prvého kola prezidentských volieb záchranári zasahovali vo volebných miestnostiach v troch prípadoch. Pacientovi v obci Janice už záchranári napriek resuscitácii nedokázali pomôcť.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru