Jednou vetou

Začína sa Advent. Pozrite sa, čo všetko sa deje

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk

Sobota krajšia ako nedeľa. Podľa SHMÚ má byť cez víkend jasno až polojasno. Čím bližšie k nedeli, tým viac až zamračené. Ojedinele slabé sneženie. Denné teploty -5 až 0, ale pozor nočné -2 až -18 (severne a východne). Čiže teplotne to bude bŕŕŕ, ale akciami hŕŕŕ. Čo všetko sa koná? Skúste si vybrať:

NÁŠ TEST: Zisťovali sme, na koľko Vás vyjde jedlo a pitie na vianočných trhoch

Zaujímavé, že pán Mikuláš chodí 5. decembra večer a potom sa objavuje kade-tade aj na druhý deň. Lenže na niektorých miestach nebudú dovtedy na neho čakať. V Púchove a Stupave si povedali, že si urobia tento víkend Mikulášsky jarmok.

Okrem dobrôt, vianočného pečiva, ozdôb a rôznych výrobkov od remeselníkov má prísť vraj Mikuláš, rozžiari stromček a možno sa s ním budú dať robiť selfíčka. Ozaj viete ako sa najnovšie hovorí Mikulášovi? Polotučný bradatý hipster v červenom.

Prezident a šéf parlamentu sú na Ježiška pripravení

Keďže sa v nedeľu začína Advent, tak to prevažne bude na viacerých miestach o vianočných trhoch. Nie všade budú celý čas až do Vianoc. Také krátkodobé sa napríklad cez víkend konajú v Šamoríne, v kultúrnom dome Bučany, organizujú aj Košice – Barca, Nová Dedinka, Tlmače, alebo v Ostrove pri Piešťanoch – tam to spoja cez víkend s dedinskou zabíjačkou. Aj inde, treba sledovať obecné noviny, miestny rozhlas alebo sa opýtať tamojšej „Kelišovej – kerá ví šecko“.

Mikuláš sa chystá dokonca na Oravský zámok, alebo zavíta aj na Oravskú lesnú železnicu. Na Budatínskom hrade budú pre zmenu Stridžie dni.

FOTO: Požiar na trhoch narobil obrovské škody

Viete čo je pri Mikulášovi riskantné? Keď sa mu brada zamotá a potom nie a nie zliezť s darčekmi na zem:

V Inchcebe začínajú Dni Vianoc a budú naozaj až do Vianoc, končia sa 19. decembra. Určite ale všade dávajte pozor na stánky s občerstvením. Síce sa hovorí, že flambované lokše teraz ohromne letia a veľa ľudí náhle horí nedočkavosťou za trhmi, ale pre istotu zoberte vreckový hasiaci prístroj. Stránka Zomri hneď reagovala v týždni na to, čo sa stalo v Blave. Tónko sa nečakane zamyslel:

Budú memečka dnes (Gabo)

Uverejnil používateľ Zomri Streda 28. november 2018

 

V Myjave sa cez víkend začínajú adventné koncerty

Neviete čo chcete?

Navštívte cez víkend Lozornské všeličo. Predstavia sa vám miestni remeselníci, cukrári, umelci a iní šikovníci. Pre deti budú pripravené aj kreatívne dielničky: zdobenie medovníkov, výroba vianočných pohľadníc a iné. Počas podujatia bude prebiehať aj akcia „Daruj alebo vezmi si knihu“ a fotografická súťaž „V zimnom šate“. Čiže naozaj všeličo tam bude a isto veselá nálada nesmie chýbať, užite si.

Farmári hej!

Čerstvé mäso od poctivých farmárov, zabíjačkové špeciality, oblátky, medovníčky aj nejaká ľudovka k tomu. Máte chuť? Navštívte Krpáčovo, kde bude Farmársky trh. Dokonca chystajú aj varenie a ochutnávku Kapustnice. Mňam, však? Vo Svätom Antone bude na prvú adventnú nedeľu, teda v nedeľu Malý farmársky a remeselnícky trh.

Pred sviatkami kilá dole

Máte „mikulášske bruško“? Ideálna akcia, ak s tým samozrejme chcete niečo robiť je v nedeľu v Banskej Bystrici. Charitatívny Mikulášsky beh, koná sa to ako je Europa SC – Námestie SNP. Pre všetkých pretekárov je pripravená tombola. Veľa šťastia, nech Vás vyžrebujú.

V Lučenci v nedeľu koncertuje Pali Hammel, azda brnkne aj túto:

a vo Zvolene má v nedeľu Vianočné pianko tou Peter Nagy, chystáte sa?

Kedy ste sa naposledy rozprávali s ježkom? Normálne s ježkom, ktorý si robí svoje povinnosti v rámci prírody. Možno ho ešte stretnete na víkendovej prechádzke, ale pravdepodobne už bude zalezený na zimný spánok. Pani Hruštíková ho ešte nedávno zastihla a normálne spolu komunikovali, pozrite sa:

Ozaj, ak sa zatúlate náhodou do Budapešti, Orbán Viktor robí vraj taxikára. Jeho prvý zákazník Chuck Norris si musel vypočuť, ako tam veľmi ľudia nemusia, že 90% komentárov na Orbána je negatívnych a podobne. To je smutnučké:

Ale nechajme to v Budapešti… Začína sa Advent, obdobie štyroch nediel pred Vianocami. Okrem upratovania treba oprášiť aj koledy a vianočné pesničky. Stihnete sa naučiť do Vianoc Last Christmas po čínsky?

Jasné, niet nad originál. Je len jeden a neprekonaný. Inak pustite si to niekedy aj v lete, keď sú horúčavy. Úplne to osviežuje, treba vyskúšať.

Užite si príjemný prvý decembrový víkend, nech sa vydarí ako si predstavujete. Zabávajte sa, oddychujte a tak podobne 🙂 Keď sa bude diať niečo zaujímavé vo Vašom okolí dajte vedieť redakcia@hlavne.sk

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru