Zadržanie Štefeka vnímajú niektorí kandidáti ako zastrašovanie

Ilustračné foto

foto: TASR

Zadržanie kandidáta na nitrianskeho primátora a zároveň mestského i krajského poslanca Štefana Štefeka policajtmi z NAKA hodnotia jeho spolupracovníci, ale i niektorí z jeho protikandidátov ako neférovú predvolebnú kampaň.

Podľa Denníka N polícia zadržala Štefeka v pondelok ráno, dôvodom má byť podozrenie z nepriamej korupcie v rámci jeho pôsobenia v Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti.

Skorumpovaný? V Nitre zadržali kandidáta na primátora Štefeka

Zo Štefekovho zadržania bola prekvapená a zaskočená aj jeho spolupracovníčka v mestskom i krajskom parlamente Anna Šmehilová, ktorá je s ním zároveň aj na kandidátke do novembrových komunálnych volieb. „Počítala som s tým, že kampaň bude ostrá, ale nečakala som, že to zájde až do takýchto krajností. Neviem, čo presne sa stalo, pretože mám informácie iba z médií. Pána Štefeka poznám už dlho ako veľmi poctivého človeka. Ak by takéto kroky mali byť predmetom nejakej antikampane, bolo by mi to veľmi ľúto,“ skonštatovala Šmehilová.

Zadržanie Štefeka považuje za neférový predvolebný útok aj jeho protikandidátka na post nitrianskeho primátora a mestská poslankyňa Renáta Kolenčíková. Pred časom boli obaja členmi a funkcionármi Smeru-SD, neskôr však zo strany vystúpili. V minulých rokoch počas spoločného pôsobenia v nitrianskom mestskom zastupiteľstve často prichádzali do konfliktov.

O post nitrianskeho primátora sa bude vo voľbách uchádzať 11 kandidátov

Podľa Kolenčíkovej by sa k takýmto krokom pred voľbami nemal nikto uchyľovať. „Nepáči sami, že sa dejú takéto veci. Považujem to za útok súčasného primátora Jozefa Dvonča na Štefeka. Skúšajú ho zastrašiť. Aj na mňa to skúšali, ale nič nenašli. Počúvam od rôznych podnikateľov už dlho, že sú podozrenia, že peniaze, ktoré mali cez vodárenskú spoločnosť ísť na futbal, nešli tam, ale boli smerované bokom. Je to o tom, že celé financovanie nitrianskeho futbalu a hokeja cez rôzne zákazky je zlé. Ide pri tom o státisíce eur, o ktorých poslanci ani nevedia,“ skonštatovala Kolenčíková.

Môže vás zaujímať

Vallo sa rozhodol: Toto budú šéfovia kľúčových mestských podnikov v Bratislave