Jednou vetou

Záhorie navštívil nórsky veľvyslanec

Na snímke mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Nórskeho kráľovstva v Slovenskej republike so sídlom v Bratislave Terje Theodor Nervik odovzdáva poverovacie listiny prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi počas nástupnej audiencie v Prezidentskom paláci v Bratislave 7. novembra 2018.

foto: TASR – Dano Veselský

V prvej polovici decembra navštívil mestá na Záhorí Skalicu a Holíč veľvyslanec Nórska Terje Theodor Nervik.

V Holíči si nórsky veľvyslanec prezrel priestory zrekonštruovanej tabačiarne a priestory zámku. Zvlášť sa venoval prehliadke juhovýchodného bastiónu zámku, na ktorého rekonštrukciu získalo mesto Holíč väčšinu finančných prostriedkov z nórskeho finančného mechanizmu.

ŠTS schválil dohodu o vine a treste s exstarostom Devínskej N. Vsi M. Jamborom

„S ambasádou Nórska má mesto Holíč nadštandardné vzťahy. Svedčí o tom aj úspešný grant v celkovej hodnote viac ako 720.000 eur. Novému veľvyslancovi sme ukázali aj koniareň, ktorej rekonštrukcia je rozfázovaná na viac etáp. Jednu z nich by sme chceli realizovať aj z prostriedkov Nórskeho kráľovstva,“ informoval primátor Holíča Zdenko Čambal.

Nórsky veľvyslanec navštívil v Skalici mestskú radnicu, ktorá bola v rokoch 2009 a 2010 zrekonštruovaná okrem iného aj z prostriedkov nórskeho finančného mechanizmu.

„Hlavným dôvodom návštevy Skalice bol záujem o toto mesto a predovšetkým vidieť projekt, do ktorého sme investovali prostredníctvom nórskych fondov. Budova radnice je pekná, vidieť, že sa tu odviedla kvalitná práca a rekonštrukcia prebehla úspešne,“ uviedol nórsky veľvyslanec.

Horskí záchranári pomáhali zranenému 19-ročnému freeridistovi

Okrem Skalice a Holíča zástupcovia veľvyslanectva plánujú navštíviť aj ďalšie mestá na Slovensku. „V rámci našej ambasády plánujeme návštevu severozápadných miest Slovenska. Máme za sebou návštevu Holíča a Skalice a v pláne ďalšie, kde sa investovali financie z našich fondov,“ doplnil Nervik.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru