Základná škola sa oficiálne vyjadrila k tragickej smrti svojho žiaka

Tragédia sa stala na cyklistickej ceste na nábreží rieky za futbalovým štadiónom pod Zoborom, žiaci základnej školy tam boli na prechádzke

foto: TASR - Milan Ivanič

Základná škola (ZŠ) Topoľová v Nitre sa prvýkrát oficiálne vyjadrila k tragickej smrti svojho žiaka, ktorý v pondelok 30. septembra tragicky zahynul pod konárom stromu. Škola vo svojom stanovisku vyjadrila hlbokú ľútosť a spoluúčasť na bolestnom zármutku celej rodine žiaka.

Vedenie ZŠ zdôraznilo, že vyhasnutie života mladého človeka, ktorý bol skvelým synom, bratom a oddaným kamarátom, mimoriadne silno zasiahlo každého v škole. „Okamžite po tejto nešťastnej udalosti sme eliminovali osobný dosah na ostatných prítomných žiakov a vzápätí sme zabezpečili aj psychologickú intervenciu najviac zasiahnutých žiakov a tried školy. V súvislosti s prebiehajúcim vyšetrovaním nešťastnej udalosti i na žiadosť rodičov sa nebudeme viac k predmetnej udalosti vyjadrovať,“ konštatuje sa v stanovisku.

Silný vietor zabil v Nitre 14-ročného chlapca a zranil ďalšie deti

Vedenie školy zároveň požiadalo novinársku obec, aby veľmi citlivo pristupovala k získavaniu informácií i prezentovaniu celej tragédie v médiách. „Udalosť bolestne zasiahla školské prostredie plné detí, ktoré na to neboli a nie sú emocionálne pripravené,“ uvádza sa vo vyjadrení ZŠ Topoľová.

K tragédii došlo v pondelok 30. septembra, keď pre silný vietor spadol na skupinu žiakov konár stromu dlhý takmer sedem metrov a hrubý 1,5 metra. Zostali pod ním traja 14-roční chlapci. Jeden zahynul namieste. Ďalší utrpel zlomeninu ľavej stehennej kosti a ľavej ruky s predbežnou dobou liečenia nad 42 dní. Podrobil sa operačnému zákroku v nitrianskej nemocnici, kde zostal hospitalizovaný. Ich spolužiak skončil s narazeným hrudníkom s predbežnou dobou liečenia sedem dní.

Ako v tejto súvislosti uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, vyšetrovateľka už vo veci začala trestné stíhanie za prečin všeobecného ohrozenia.

Môže vás zaujímať

Viaceré oblasti Slovenska zasiahne dážď, výstraha platí až do piatka