Jednou vetou

Základná škola sa oficiálne vyjadrila k tragickej smrti svojho žiaka

Tragédia sa stala na cyklistickej ceste na nábreží rieky za futbalovým štadiónom pod Zoborom, žiaci základnej školy tam boli na prechádzke

foto: TASR - Milan Ivanič

Základná škola (ZŠ) Topoľová v Nitre sa prvýkrát oficiálne vyjadrila k tragickej smrti svojho žiaka, ktorý v pondelok 30. septembra tragicky zahynul pod konárom stromu. Škola vo svojom stanovisku vyjadrila hlbokú ľútosť a spoluúčasť na bolestnom zármutku celej rodine žiaka.

Vedenie ZŠ zdôraznilo, že vyhasnutie života mladého človeka, ktorý bol skvelým synom, bratom a oddaným kamarátom, mimoriadne silno zasiahlo každého v škole. „Okamžite po tejto nešťastnej udalosti sme eliminovali osobný dosah na ostatných prítomných žiakov a vzápätí sme zabezpečili aj psychologickú intervenciu najviac zasiahnutých žiakov a tried školy. V súvislosti s prebiehajúcim vyšetrovaním nešťastnej udalosti i na žiadosť rodičov sa nebudeme viac k predmetnej udalosti vyjadrovať,“ konštatuje sa v stanovisku.

Silný vietor zabil v Nitre 14-ročného chlapca a zranil ďalšie deti

Vedenie školy zároveň požiadalo novinársku obec, aby veľmi citlivo pristupovala k získavaniu informácií i prezentovaniu celej tragédie v médiách. „Udalosť bolestne zasiahla školské prostredie plné detí, ktoré na to neboli a nie sú emocionálne pripravené,“ uvádza sa vo vyjadrení ZŠ Topoľová.

K tragédii došlo v pondelok 30. septembra, keď pre silný vietor spadol na skupinu žiakov konár stromu dlhý takmer sedem metrov a hrubý 1,5 metra. Zostali pod ním traja 14-roční chlapci. Jeden zahynul namieste. Ďalší utrpel zlomeninu ľavej stehennej kosti a ľavej ruky s predbežnou dobou liečenia nad 42 dní. Podrobil sa operačnému zákroku v nitrianskej nemocnici, kde zostal hospitalizovaný. Ich spolužiak skončil s narazeným hrudníkom s predbežnou dobou liečenia sedem dní.

Ako v tejto súvislosti uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková, vyšetrovateľka už vo veci začala trestné stíhanie za prečin všeobecného ohrozenia.

Môže vás zaujímať

BRATISLAVA: Vodiči opatrne. Tieto cesty v hlavnom meste opravujú