Jednou vetou

VIDEO: Kto sa bude v Bratislave starať v zime o cesty? Po stretnutí s Nesrovnalom máme obavy

Ivo Nesrovnal mal čo vysvetlovať na brífingu k zimnej údržbe v hlavnom meste

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Bratislava má problém! Nikto nevie, kto bude zabezpečovať zimnú údržbu ciest, keďže v októbri končí zmluva s firmou A.R.K., ktorá zabezpečuje letnú a zimnú údržbu komunikácií v hlavnom meste. Magistrát síce vypísal výberové konanie v hodnote 51 miliónov eur na 4 roky, ale to ani po niekoľkých mesiacoch nie je skončené. Kto bude udržiavať v hlavnom meste chodníky a cesty keď napadne prvý sneh? Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal je bezradný, jasnú odpoveď nateraz nemá. Spoliehať sa, že bude teplá zima bez ľadu a snehu nestačí.

Bratislava je lepšia dedina. Porovnali sme čakárne na železniciach

Verejné obstarávanie na novú firmu, ktoré bolo vyhlásené ešte v decembri 2017,  tak skoro zrejme neskončí. „50 otázok bolo doručených v rámci procesu obstarávania, preto sa musel termín predkladania ponúk posunúť,“ podotkol primátor Nesrovnal. Zároveň ale jedným dychom dodáva, že firme, ktorej končí zmluva v októbri, ju dodatkovo určite nepredĺži. „Príde mi to politicky korektné,“ vyhodnotil I. Nesrovnal  v piatok na stretnutí s novinármi.

Otrasný pohľad: V centre Bratislavy pobehujú potkany a povaľujú sa bezdomovci

Čo teda môžeme čakať? Podľa primátora do ukončenia prebiehajúceho postupu verejného obstarávania sa bude zabezpečovať plnenie služieb v nevyhnutnom rozsahu stanovenom operačným plánom, pričom uhrádzané budú len plnenia riadne a včas dodané.

Syn Mariána Greksu má toho na rováši viac: Túto ženu šikanoval

Takto to vyzeralo uplynulú zimu v Bratislave. Hoci vtedy existovala firma starajúca sa o údržbu ciest, aj tak niekoľko hodín nepremávali trolejbusy do Nemocnice na Kramároch. | foto: TASR

Nesrovnalovi sa vysmievajú: Bicykle ako tak pripravil, čo bude s cyklotrasami nikto netuší

Dlhodobo sa hovorí o tom, že údržbu komunikácií v Bratislave má zabezpečovať mestský podnik a nie súkromná firma. Ani to sa ale určite do zimy nestihne. V súčasnosti samospráva ešte len vypracúva návrh toho, ako by to mohlo fungovať. „Hneď ako bude štúdia dodaná mestu, zverejníme ju a predložíme mestskému zastupiteľstvu na diskusiu a rozhodnutie,“ povedal I. Nesrovnal.

Chcem dostávať pravidelne novinky – Newsletter

 

 

Môže vás zaujímať

V Matejovciach opravili lávku pre peších za 31-tisíc eur