Jednou vetou

Zastupiteľstvo v Nitre obviňuje MH Invest a Jaguar Land Rover zo zlej spolupráce

Ilustračné foto

foto: TASR

Nitrianskym mestským poslancom sa nepáči spôsob, akým s mestom komunikuje automobilka Jaguar Land Rover a štátna spoločnosť MH Invest, ktorá zabezpečuje výstavbu strategického parku v Nitre. Členovia zastupiteľstva sa sťažujú na nedostatočné informovanie, nefungujúcu spoluprácu a neadekvátne správanie.

Na svojom júnovom rokovaní poslanci schválili uznesenie, v ktorom vyslovili nespokojnosť: „… s úrovňou spolupráce so spoločnosťou MH Invest a s plnením požiadaviek mesta Nitra“. Štátna firma sa voči tvrdeniu poslancov ohradila.

„Spoločnosť MH Invest komunikuje o svojej činnosti na pravidelnej báze so zástupcami mesta Nitra a poskytuje vedeniu mesta odpočet svojich aktivít,“ uviedla pre TASR firma vo svojom stanovisku.

Jaguar plánuje spustiť výrobu v Nitre už v septembri

Mestskí poslanci však trvajú na tom, že nemajú dostatok informácií o príprave rozsiahlych investícií v strategickom parku. Zhodli sa na tom pri rokovaní o správe, v ktorej mali MH Invest i automobilka Jaguar Land Rover informovať o svojich aktivitách. „Reklamné letáky, ktoré poslal Jaguar, sú smiešne a celý materiál je bezcenný,“ skonštatoval poslanec Miloš Dovičovič. Podľa poslankyne Marty Rácovej sa „…obrázkové knižky dávajú malým deťom, ktoré nevedia čítať. Sľubujú nám informácie, ako sa sľubuje lízanka deťom. My nie sme sluhovia ani podriadení týchto firiem. Nemali by sme byť takí trpezliví a mäkkí,“ vyhlásila Rácová.

Podľa poslanca Petra Oremusa by mesto malo mať informácie o napredovaní investícií v strategickom parku. „Investičné stimuly šli z našich daní, tak máme právo vedieť, čo sa tam deje a aké podmienky tam pracovníci budú mať. A okrem toho stále čakáme na to, kedy nám z Jaguaru povedia, koľko peňazí plánujú dať napríklad do športu či kultúry v Nitre,“ doplnil.

Kamióny pri výstavbe Jaguaru zničili most aj opravené cesty, kraj žiada náhradu

Členovia mestského zastupiteľstva okrem toho upozornili, že nedostávajú odpovede na otázky, ktoré na spoločných stretnutiach kladú zástupcom spoločnosti MH Invest. Podľa poslancov stále nemajú informácie o tom, ako a kedy sa budú opravovať cesty zničené pri stavebnej činnosti, či aké kompenzácie môže získať nitrianska mestská časť Dražovce, ktorá je výstavbou Jaguaru zasiahnutá najviac.

Zástupcovia spoločnosti v tejto súvislosti pripomenuli, že neodmietli ani jedno pozvanie zúčastniť sa zasadnutí Mestského zastupiteľstva mesta Nitra. „Informovanie o našej činnosti považujeme od samotného začiatku za dôležitú súčasť našej práce, rovnako ako získavanie spätnej názorovej väzby,“ uviedla MH Invest vo svojej reakcii. Spoločnosť Jaguar Land Rover na otázky TASR nereagovala.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru