Jednou vetou

Zaťovičovej preverujú dochádzku, no podozrivá je aj jej PN

Zľava: starosta MČ BA - Dúbravka Martin Zaťovič, Zdenka Zaťovičová, exžupan Pavol Frešo

autorská koláž hlavne.sk

V kauze Zdenky Zaťovičovej, mestskej poslankyne a manželky starostu bratislavskej Dúbravky vyplávali na povrch ďalšie podozrivé informácie. Potom, ako župan Juraj Droba zrušil Zaťovičovej aj ostatným vybraným zamestnancom výnimky v dochádzke na Bratislavskej župe, komunálna politička nastúpila na zvláštnu péenku.

Spravodajský portál hlavne.sk nedávno informoval o vážnych podozreniach fiktívnej dochádzky Zdenky Zaťovičovej, ktorá vďaka výnimke Pavla Freša ako jediná referentka – metodička nemusela chodiť do zamestnania na úrad BSK a dostávala pritom plat vyše 2 tisíc eur.

Podozrenia ignoruje

Zaťovičová doteraz na naše otázky nereagovala, jej manžel starosta bratislavskej Dúbravky Martin Zaťovič poslal odpovede, avšak nie na všetky naše otázky. Pripomeňme, že Zaťovičovej udelil výnimku Pavol Frešo od augusta 2015 a v prípade fiktívneho vykazovania práce a dochádzky mohla vzniknúť daňovým poplatníkom škoda vo výške 60 – 70 tisíc eur. Je to súčet platov, ktoré Zaťovičovej župa posielala na účet, keď mala spomínanú výnimku. Hneď po nástupe Juraja Drobu za župana, zlaté časy pre Zaťovičovú skončili pretože výnimky boli generálne zrušené.

„Po nástupe nového vedenia je od 1. januára 2018 v platnosti nový dodatok k Pracovnému poriadku. Ten generálne zrušil možnosť ručnej evidencie dochádzky a všetci zamestnanci majú dochádzku evidovanú elektronicky, teda sa pri vstupe aj pri odchode musia všetci “pípať”,“ napísala nám Lucia Forman, hovorkyňa BSK.

Zdenka Zaťovičová na to zareagovala svojsky a nastúpila na péenku. „Dochádzka pani Zaťovičovej bola do decembra 2017 riadne odovzdávaná na mesačnej báze a tvorila podklad pre mzdu. Momentálne je zamestnankyňa na dlhodobej PN,“ uviedla Lucia Forman z BSK.

Vďaka koncu na župe zázračne vyzdravela?

Zdenka Zaťovičová skončila na BSK 9. marca. No od januára do ukončenia pracovného pomeru sa podľa oficiálneho výpisu dochádzky zúčastnila na zasadnutiach sociálnej komisie a mestskej rady a aktívna bola v tomto období aj na sociálnych sieťach, kde zverejňovala fotografie z dúbravského plesu.

V deň skončenia pracovného pomeru bola s manželom a ďalšími poslancami na fotografii z protestov za slušné Slovensko. Po našich otázkach v súvislosti s dochádzkou a aj péenkou Zdenky Zaťovičovej nám už župan Juraj Droba povedal, že Zaťovičová bola od januára do marca na dlhodobej péenke a čerpala aj dovolenku.

Zdenka Zaťovičová s manželom a starostom Dúbravky (vľavo vzadu) | facebook

Potom, ako skončila pracovať na župe jej profil na sociálnych sieťach ožil. Informuje ako pracovala v záhradke, povzbudzuje na maratóne, oceňuje aboslventov PC kurzu, alebo o návšteve skupiny Fragile. Koniec na župe Zdenke Zaťovičovej zrejme zdravotne veľmi prospel.

Prečítajte si aj: Hlavne.sk rozhýbalo kompetentných na župe

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru