Jednou vetou

Zázrivá: Oravskí richtári varili halušky aj vystupovali s programom Regrúti

Členovia folklórnej skupiny Oravskí richtári počas súťaže vo varení a jedení halušiek Zázrivské halušky 2018. V Zázrivej dňa 23. júna 2018

foto: TASR

Skupina Oravskí richtári bola jedným z družstiev na súťaži vo varení a jedení halušiek v Zázrivej, na ktorej sa v sobotu zišlo dvanásť tímov.

Podľa starostu Zázrivej Matúša Mnícha spoločne s ním varili halušky starostovia Oravského Podzámku, Žaškova, Dlhej, Pucova a Oravskej Poruby. „Po skončení súťaže sme vystúpili s kultúrnym programom Regrúti,“ doplnil Mních.

Nabitá ponuka na predposledný júnový víkend. Kam sa vyberiete?

Podujatie Zázrivské halušky vzniklo pred siedmimi rokmi. „Teraz ho robíme so Spojenou základnou školou pre zdravotne a telesne postihnutých v Dolnom Kubíne. Prídu učiteľky s deťmi, spoločne varíme a výťažok z akcie im venujeme,“ uviedol zázrivský starosta.

„Družstvá varia halušky podľa svojej chuti. Hodnotí sa čas varenia, kvalita a čas jedenia halušiek. Limit je navariť dve kilá halušiek. Keď súťažiaci navaria viac, ponúkajú haluškami divákov. Súbory niekedy varia aj vystupujú. Pri varení si zaspievajú, zahrajú. Návštevníci si zajedia dobrých halušiek a popočúvajú folklór. Večer sa zapaľuje Jánsky oheň a zabávame sa až do rána,“ uzavrel Mních.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru