Jednou vetou

Zdravotný stav chlapca zraneného pri tragickej nehode zostáva kritický

Ilustračné foto

foto: TASR

Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky už prepustila štyroch pacientov, ktorí boli do nemocnice privezení minulý týždeň po tragickej dopravnej nehode pri Nitre. „Ide o pacientov, ktorí utrpeli stredne ťažké a ľahké poranenia,“ spresnil hovorca nemocnice Ján Baček.

Piaty pacient, ktorý bol hospitalizovaný na oddelení úrazovej chirurgie, podstúpi v priebehu pondelka plánované kontrolné vyšetrenie a predbežne by mohol byť z nemocnice v utorok (19. 11.) prepustený.

Zádušnou svätou omšou sa rozlúčili s obeťami tragickej nehody

Posledný šiesty pacient, ktorý bol do novozámockej nemocnice privezený s najvážnejšími poraneniami, je naďalej v umelom spánku. „Jeho stav je stále kritický a zostáva hospitalizovaný na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ potvrdil Baček.

Tragická zrážka autobusu s nákladným autom sa stala v stredu (13. 11.) na štátnej ceste I/65 medzi Nitrou a Zlatými Moravcami. V autobuse sa viezli najmä mladí ľudia, ktorí sa vracali zo škôl. Nehoda si vyžiadala 12 obetí, z toho štyri maloleté deti. Ďalších 20 ľudí bolo zranených, z toho traja ťažko.

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava