Jednou vetou

Želiezovce: Mladej žene hrozí za drogovú trestnú činnosť až 15 rokov

zdroj: Polícia SR
Policajná hliadka zastavila v stredu v Želiezovciach 29-ročnú ženu, ktorá dobrovoľne vydala 14 alobalových skladačiek a 3 vrecká s obsahom bielej kryštalickej látky. Expertíza potvrdila prítomnosť metamfetamínu. 

Policajti zistili, že si už dlhšiu dobu mala zadovažovať, prechovávať a následne predávať ďalším osobám v Želiezovciach a v jeho okolí pervitín. Vyšetrovateľka Krajského riaditeľstva PZ v Nitre ženu obvinila z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. 

Polícia zadržala u 29-ročnej ženy sáčky s bielou kryštalickou látkou, zdroj: Polícia SR
zdroj: Polícia SR

Mladá žena mala pri sebe 12 jednotlivých dávok drogy, jednu predávala za 10-20 eur. Polícii sa zatiaľ podarilo usvedčiť šiestich ľudí, ktorým drogy dodávala. Po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov ženu umiestnili do cely policajného zaistenia. Tiež bol spracovaný podnet na návrh na jej väzobné trestné stíhanie. Za drogovú trestnú činnosť, ktorá bola páchaná závažnejším spôsobom konania, hrozí obvinenej trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

zdroj: Polícia SR

Môže vás zaujímať

Na Pustom hrade sa uskutočňuje aktuálne najväčší archeologický výskum na Slovensku