Zemplínska šírava ožije vodnými adrenalínovými športmi

Areál bazénov v rekreačnej oblasti Kaluža na Zemplínskej šírave pri obci Kaluža 23. mája 2018

foto: TASR

Za impulz, ktorý môže naznačiť smer rozširovania služieb poskytovaných návštevníkom Zemplínskej šíravy, považuje organizácia Košice Región Turizmus (KRT) blížiace sa podujatie Splash X Weekend (13. - 15. 7.). Ako informovala organizácia KRT, ktorá podujatie zastrešuje, návštevníci si užijú napríklad jazdy na netradičných vodných strojoch aj plavby na jachte.

„Nad Šíravou sa budú vznášať odvážlivci na flyboarde, s jetpackom, vyskúšať si môžu aj jetsurf či špecifickú vodnú atrakciu aquaskipper, ktorá ich nad hladinou udrží, iba ak na nej vydržia skackať,“ uvádza KRT.

Ako si nepokaziť dovolenku – na toto si dajte pozor

Podľa slov výkonnej riaditeľky KRT Lenky Vargovej Jurkovej nejde len o zábavné víkendové podujatie. „Aj tohto roku máme v stredisku Kaluža celosezónnu atrakciu v podobe pieskových sôch. Chceli sme ale dať obľúbenej vodnej ploche nový impulz, ukázať, že môže mať mnohoraké využitie,“ povedala s tým, že práve tieto netradičné atrakcie, ktoré návštevníkov Šíravy čakajú pri Pieskovom kráľovstve najbližší víkend, sú výbornou príležitosťou inšpirovať lokálnych hráčov v cestovnom ruchu k novým možnostiam v portfóliu ich služieb.

„To v konečnom dôsledku povedie k zvyšovaniu návštevnosti tejto lokality a záujmu o ňu,“ povedala. Pripomenula tiež, že celé leto je na rovnakom mieste k dispozícii aj Active X Zone so zábavnými atrakciami, ako sú vodný futbal, lezecká stena, aqua-zorbig či airsoftová strelnica.

Okrem iného budú počas akcie Splash X Weekend pre deti pripravené rôzne zábavné súťaže a v sobotu (14.7.) medzi 15.00 a 18.00 h aj animačné programy v Pieskovom kráľovstve.

Môže vás zaujímať

Podvodníci oslovujú seniorov v ich rodinných domoch s ponukami na kúpu