Žilina: Policajti obvinili zo zločinu krádeže 29-ročného Martinčana

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Zo zločinu krádeže obvinil vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) v Žiline 29-ročného Mateja z Martina, ktorý mal počas uplynulého víkendu odcudziť zo zaparkovaného auta pred žilinským obchodným domom tašku so šperkmi v hodnote 298 eur. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva (KR) PZ v Žiline Radko Moravčík.

Doplnil, že žilinskí a martinskí policajti odhalili obvineného muža aj vďaka aktívnej pomoci občanov. „Po skutku mal odísť na motorovom vozidle Audi, po ktorom bolo okamžite vyhlásené pátranie. Policajti motorové vozidlo zastavili v okrese Martin. Počas procesných úkonov zaistili odcudzené šperky, ktoré po vykonaní potrebných úkonov vrátia oprávnenej osobe,“ uviedol krajský policajný hovorca.

Polícia pátra po neznámom páchateľovi, ktorý prepadol čerpaciu stanicu

Vyšetrovateľ PZ spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného muža do väzby. „Polícia žiada občanov, aby si vo vozidle nenechávali ani pri jeho krátkom opustení rôzne cenné veci. Ale ani prázdne tašky a rôzne iné veci, ktoré lákajú zlodejov a často sa stávajú pre nich ľahkou korisťou. Pri krádeži vlámaním do vozidla dochádza nielen k odcudzeniu vecí, ale aj k jeho nezanedbateľnému poškodeniu. Treba si uvedomiť, že auto nie je výklad ani pancierový trezor,“ zdôraznil Moravčík.

Môže vás zaujímať

V sobotu bude oblačno, teploty 10 až 15 stupňov Celzia