Jednou vetou

Žilinská nemocnica má nový bezbariérový prístup

Žilinská nemocnica je bezbariérová

foto: fnspza.sk

Žilinská nemocnica vybudovala nový bezbariérový prístup do hlavnej budovy polikliniky. Predným vchodom sa tak dostanú návštevníci s obmedzenou možnosťou pohybu, imobilní pacienti i rodičia s kočíkmi k lekárom omnoho pohodlnejšie.

„Pôvodná konštrukcia nevyhovovala a taktiež nespĺňala technické normy, chceli sme preto zabezpečiť kvalitnejší a bezpečnejší prístup pre všetkých pacientov. Získali sme finančnú podporu od viacerých partnerov a spoločnými silami sme vytvorili približne dvojtonovú železnú konštrukciu, ktorá uľahčí vstup do polikliniky. Týmto hlavným vchodom prejde každý deň najviac pacientov, preto som rád, že sa podarila dobrá vec a zlepšili sme prístup tým, ktorí to najviac potrebujú,“ informoval generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek.

Náklady boli vo výške 3500 eur

Nemocnica vybudovala nový bezbariérový vstup do polikliniky, foto: fnsza.sk

Žilinská nemocnica pokračuje v zlepšovaní podmienok pre pacientov úpravou bezbariérových vstupov aj v ostatných budovách, v ktorých sídlia jednotlivé oddelenia. Lepší prístup majú už pacienti detského pavilónu a detskej polikliniky, rovnako oddelenia klinickej a radiačnej onkológie i urologického pavilónu. Aktuálne prebieha tiež súťaž na výmenu 14 starých výťahov, ktoré nahradia nové. „Nemocnica bola vybudovaná v rokoch, kedy bezbariérovosť nikomu nič nehovorila. Odvtedy sa našťastie veľa zmenilo a budovy prešli zmenami. Pri nových rekonštrukciách vždy kladieme dôraz aj na bezbariérové prvky, postupne sa tak snažíme bariéry v rámci našich finančných možností odstraňovať,“ doplnil vedúci hospodársko-technického odboru FNsP Žilina Eduard Dorčík.

zdroj: fnspza.sk

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru