Žilinskí policajti ratovali ženu, ktorá uviazla v jame

foto: Polícia SR
Policajtom v Žiline zavolala žena, ktorá bola podľa svojich slov uväznená v jame. Policajti ihneď išli na miesto, no presnú polohu ženy museli lokalizovať, v čom im pomohli okolití svedkovia. Ženu našli pri otvore zo šachty, zaseknutú medzi betónom a zeminou. Bola v šoku a sťažovala si na veľkú bolesť nohy.

Žena pri prechádzaní cez poľnú cestu spadla do šachty hlbokej 3-4 metre, z ktorej ústil východ, v ktorom nakoniec uviazla. Policajti ju dostali von, keď zeminu odhrnuli lopatou. Poskytli jej prvú pomoc a vodu. Nakoniec zabezpečili, aby nedošlo k zraneniu iných osôb až do príchodu kompetentného správcu, ktorý šachtu uzatvoril. Žena mala veľké šťastie, že mala pri sebe mobilný telefón.

Nedávno sa stal podobný prípad v Bratislave, ten sa ale skončil tragicky. Po páde do šachty s vodou zahynul mladý  chlapec. Jeho telefón našli vonku pred šachtou. A ešte pridávame príklad zo zahraničia: mladý britský turista sa na dovolenke vracal sám z baru do hotela, spadol do šachty a jeho telo našli až po piatich rokoch.

zdroj a foto: Polícia SR

Môže vás zaujímať

V sobotu bude slnečno, ojedinele hmla. Teploty 17 až 22 stupňov Celzia