Jednou vetou

Áno pre život a MAS Rajecká dolina chcú zlepšiť propagáciu regiónu

Ilustračné foto

zdroj: pixabay.com

Nezisková organizácia "Áno pre život" nadviazala partnerstvo s Miestnou akčnou skupinou (MAS) Rajecká dolina, ktorého cieľom je propagovať udalosti v Rajeckej doline. Informovala riaditeľka Áno pre život Zuzana Dobešová.

Pripomenula, že Áno pre život je jedným zo zakladateľov MAS Rajecká dolina. „Jej členmi sú obce, mestá, podnikateľské subjekty a mimovládne organizácie. MAS Rajecká dolina začala realizovať aktivity od roku 2018. Jedným z jej zámerov je organizácia propagačných a informačných podujatí pre členov MAS a aktérov z územia. Má tiež záujem spoločnými aktivitami spájať aktivistov, združenia, záujmové skupiny s cieľom rozvoja územia rajeckého regiónu,“ doplnila Dobešová.

„Z tohto dôvodu sme sa rozhodli vytvoriť partnerstvo pri prevádzke portálu o udalostiach Rajeckej doliny na jednom mieste. Význam spolupráce vidíme v netrieštení síl pri vytváraní nového webu, ale aj podpore dosahovania synergického efektu,“ uviedla riaditeľka Áno pre život.

V slovenských divadlách sa v pondelok uskutočnila Divadelná kvapka krvi

Web stránka má byť jedným z výstupov projektu, ktorý organizácia realizuje na zlepšenie občianskej angažovanosti a verejnej správy v Rajeckom regióne. „Chceme povzbudiť všetkých aktívnych ľudí, organizácie, neformálne združenia, aby nás informovali o pripravovaných podujatiach. Vytvoríme prehľadný kalendár podujatí z Rajeckej doliny, ktorý pomôže k lepšej informovanosti či plánovaniu termínov, aby sa jednotlivé akcie neprekrývali,“ dodala manažérka MAS Rajecká dolina Tatiana Veselá s tým, že kontakt pre zasielanie informácií je info@masrajeckadolina.sk.

Môže vás zaujímať

Bez prúdu zostane vo štvrtok približne 700 odberných miest v Ružomberku