Cenu Žilinského samosprávneho kraja udelili týmto osobnostiam

Žilina

Foto: TASR

Cenu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) odovzdajú v závere tohto roka 95-ročnému Karolovi Komanderovi, 86-ročnej lekárke Oľge Čechovej a profesorovi Milanovi Dadovi zo Žilinskej univerzity.

Predsedníčka ŽSK Erika Jurinová pripomenula, že Cena ŽSK je najvyšším ocenením a udeľuje sa ľuďom, ktorí významným spôsobom prispievajú k rozvoju a zlepšeniu ŽSK alebo ho úspešne reprezentujú. „Ľudia poslali návrhy na ocenenie 21 osobností a komisia mala veľmi ťažkú úlohu vybrať toho, kto si ocenenie najviac zaslúži. Svedčí to o tom, že ľudí v našom kraji, ktorí odviedli veľký kus roboty pre ostatných, je naozaj veľmi veľa,“ podotkla Jurinová.

https://hlavne.sk/regiony/bratislavsky/festival-brazilslava-priblizi-rozmanistost-brazilie/

„Veľmi sa teším, že medzi týmito osobnosťami je aj Karol Komandera, jedna z ikon rozvoja zdravotníckej starostlivosti v Liptove. Rovnako ako lekárka Čechová v Žiline, ktorej hovoria žilinská Matka Tereza. Som rada, že dokážeme oceniť aj takýchto ľudí. A profesor Dado – vedec roka, sa takisto veľmi zaslúžil o rozvoj Žilinskej univerzity. Teším sa, že máme takýchto skvelých ľudí,“ dodala predsedníčka ŽSK.

Návrhy na udelenie Ceny ŽSK môžu podávať predsedníčka, podpredsedovia, poslanci i komisie ŽSK. Taktiež občianske združenia, umelecké a vedecké inštitúcie, iné právnické osoby a obyvatelia ŽSK. Buď priamo, alebo prostredníctvom poslancov mestského a miestneho zastupiteľstva miest a obcí ŽSK. Laureátov na udelenie Ceny ŽSK následne schvaľuje zastupiteľstvo ŽSK.

Môže vás zaujímať

Hasiči našli v Oravskej priehrade telo 28-ročného muža