Jednou vetou

Colníci na Orave zaistili tisíce litrov tekutiny bez dokladov

Ilustračné foto

foto: TASR - Finančná správa

Colníci na Orave zastavili poľské vozidlo, v ktorom viezol slovenský vodič 3800 litrov tekutiny pripomínajúcej motorovú naftu. K nákladu nemal potrebné doklady. TASR o tom informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.

 Doplnila, že vodiča pri takomto čine prichytili už druhýkrát. „Pri kontrole úložného priestoru našli colníci tri plastové nádoby v objeme 1000 litrov a štyri plechové sudy s objemom 200 litrov plné tekutiny so zápachom po motorovej nafte. Vodič tvrdil, že ide o olej na vykurovanie, ktorý má na vlastnú spotrebu. Doklady o nadobudnutí pri sebe nemal,“ uviedla Chríbiková.

Polícia vyšetruje smrteľnú dopravnú nehodu v okrese Rožňava

„Colníci z nádob aj z palivovej nádrže odobrali vzorky a poslali ich na expertízu do colného laboratória. Tovar vodičovi zabezpečili. Ak sa preukáže, že ide o motorovú naftu, bude musieť zaplatiť spotrebnú daň aj pokutu,“ dodala hovorkyňa CÚ Žilina.

Zdôraznila, že poučením pre tohto vodiča nebol ani podobný zážitok z minulosti, keď ho colníci pristihli pri preprave totožného tovaru. „Vtedy najskôr tvrdil, že ide o postrek na burinu, a neskôr zmenil vyjadrenie na olej na vykurovanie. Dostupná technológia použitá na mieste však vyhodnotila, že tekutina vykazuje znaky motorovej nafty, čo sa neskôr odbornou expertízou potvrdilo,“ uzavrela Chríbiková.

Môže vás zaujímať

S návrhom na bezplatnú MHD počas mimoriadnej situácie neuspeli