Jednou vetou

Colníci odhalili nepovolený predaj likéru z čučoriedok

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Fľašky s názvom Likér čučoriedka, ktoré bez povolenia a platných kontrolných známok predávali na odpočívadle na hlavnej trase z Ružomberka do Žiliny, odhalili v týchto dňoch príslušníci finančnej správy z Colného úradu (CÚ) Žilina. TASR o tom informovala hovorkyňa CÚ Žilina Božena Chríbiková.

Doplnila, že predajca ponúkal na predaj likér, balený v 0,5-litrových fľašiach na stolíku a v odstavenom motorovom vozidle. „Uviedol, že likér mu dodáva známy, ktorý ho aj vyrába. Má obsahovať cukor, rum a čučoriedky. Tovar však nebol označený kontrolnými známkami a chýbali aj potrebné doklady. Službukonajúca hliadka tak musela nájdené fľašky s alkoholom zabezpečiť. Odoslala ich do colného laboratória na odbornú expertízu, ktorá má presne identifikovať zloženie tovaru,“ uviedla hovorkyňa CÚ Žilina.

„Príslušníci finančnej správy z CÚ Žilina upozorňujú ľudí, aby boli opatrní pri kúpe takéhoto tovaru. Keďže výroba tohto alkoholu nie je pod kontrolou kompetentných orgánov, jeho konzumácia môže predstavovať zdravotné riziká,“ zdôraznila Chríbiková.

Hraničiari vyhostili Jemenčana bez víz

Alkohol v kombinácii s ovocím podľa nej patrí medzi obľúbenú špecialitu. „Na trhu sa vyskytujú aj nápoje podobné čučoriedkovému likéru pod názvami ako Trnkovica, Brusnicovica a ďalšie. Na výrobu a predaj tejto liehoviny je však okrem schválení iných úradov potrebné tiež povolenie z príslušného colného úradu,“ upozornila hovorkyňa žilinského CÚ.

Môže vás zaujímať

S návrhom na bezplatnú MHD počas mimoriadnej situácie neuspeli