Jednou vetou

Dopravná nehoda vo Valaskej Dubovej si vyžiadala dve zranené osoby

ilustračné foto, hlavne.sk
Zranenie dvoch osôb si vyžiadala dopravná nehoda, ku ktorej došlo v nedeľu (28. 4.) po 19.00 h na ceste prvej triedy v katastri obce Valaská Dubová, okres Ružomberok. Informoval o tom žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

 Na základe doposiaľ vykonaného šetrenia policajti zistili, že 36-ročná vodička z Ružomberka viedla osobné motorové vozidlo zn. Peugeot v smere od Ružomberka na Dolný Kubín. Pri prechádzaní ostrou ľavotočivou zákrutou z presne nezistených príčin narazila s vozidlom do zvodidiel. „Auto sa následne niekoľkokrát prevrátilo a skončilo v rokline pod cestou. Vodička utrpela pri dopravnej nehode ťažké zranenia, jej 21-ročná spolujazdkyňa ľahké,“ priblížil Moravčík.

Odpad z Vodného diela Žilina naplnil takmer päť veľkokapacitných kontajnerov

U vodičky bol nariadený odber krvi a biologického materiálu za účelom zistenia, či nebola ovplyvnená návykovou látkou. Hmotnú škodu predbežne vyčíslili na 2000 eur. „Počas objasňovania bolo zistené, že vodička nie je držiteľkou vodičského oprávnenia,“ uviedol žilinský krajský policajný hovorca s tým, že ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom aktuálneho objasňovania.

Môže vás zaujímať

Vodičov pri Strečne čakajú dopravné obmedzenia