Jednou vetou

Horskí záchranári pomáhali cyklistom vo Valčianskej doline a na Veľkej Rači

Ilustračné foto

Horská záchranná služba

Členovia Horskej záchrannej služby (HZS) zasahovali v nedeľu popoludní pri dvoch zraneniach cyklistov. Jeden sa zranil vo Valčianskej doline, druhý na Veľkej Rači.

„Horských záchranárov požiadali prostredníctvom linky tiesňového volania o pomoc pre 32-ročného cyklistu, ktorý spadol na zjazdovej trati vo Valčianskej doline. Slovák si pri páde pravdepodobne privodil otras mozgu. Horský záchranár mu po príchode poskytol zdravotnú starostlivosť a transportoval ho na parkovisko, kde ho odovzdal posádke zdravotných záchranárov,“ informovala na vojom webe HZS.

Pri nehode v okrese Kežmarok sa zranilo 7 osôb

Krátko po nahlásení pádu cyklistu vo Valčianskej doline prijali horskí záchranári ďalšiu žiadosť o pomoc pre 14-ročného slovenského cyklistu, ktorý spadol vo Veľkej Rači na Dedovke. „Cyklista si pri páde privodil viaceré poranenia hlavy, ruky a mnohopočetné pomliaždeniny. Horskí záchranári ho na mieste ošetrili a služobným terénnym vozidlom transportoval na parkovisko, kde ho odovzdal privolanej posádke zdravotných záchranárov,“ informuje HZS.

Môže vás zaujímať

Bez prúdu zostane vo štvrtok približne 700 odberných miest v Ružomberku