Mestskí policajti v Martine budú jazdiť aj na elektromobile

Ilustračné foto

Foto: TASR

K vozidlám Mestskej polície v Martine pribudne vďaka úspešnej žiadosti o dotáciu z Environmentálneho fondu nový elektromobil. Mestskí policajti by ho mali začať využívať na konci roka 2018. Informovala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

 Podpora trvalo udržateľnej mobility a elektromobility je podľa nej jednou z dôležitých súčastí smart riešení mesta Martin. „Práve z tohto dôvodu mesto požiadalo o dotáciu z Environmentálneho fondu na nákup nového vozidla s elektrickým pohonom pre mestskú políciu,“ doplnila Kalmanová.

„Som nesmierne rád nielen preto, že sme uspeli v ďalšej žiadosti o dotáciu. Ale taktiež preto, že elektromobilita je jasným smerom rozvoja dopravy v budúcnosti. Verím, že martinská mestská polícia auto využije pri každodennom výkone, a takisto aj pri podpore využívania alternatívnych druhov dopravy v rámci mestských kampaní a podujatí,“ uviedol primátor Martina Andrej Hrnčiar.

Syn Mariána Greksu má toho na rováši viac: Túto ženu šikanoval

Mesto získalo na nákup elektromobilu maximálnu dotáciu vo výške 30.000 eur a maximálnu mieru podpory na 95 percent z oprávnených nákladov. „Zakúpený elektromobil využije mestská polícia pri jej každodennom výkone hliadkovej služby, ako aj pri kontrole a usmerňovaní cestnej premávky. Nové policajné vozidlo bude zároveň slúžiť aj na propagáciu alternatívnej formy ekologickej dopravy, a tým podporí každoročnú účasť mesta Martin v organizovaní kampaní a podujatí na podporu alternatívnych ekologických foriem dopravy,“ dodala hovorkyňa mesta Martin.

Môže vás zaujímať

Pri zrážke motocykla s osobným autom zahynuli dvaja ľudia