Jednou vetou

Na festivale Žilina Voce Magna sa predstaví 30 umelcov

Ilustračné foto - Voce Magna

TASR

Na medzinárodnom festivale a súťaži zborového umenia Žilina Voce Magna sa od 10. do 13. októbra predstaví 30 speváckych telies. Za organizátorov informovala Kristína Zelná.

Festival podľa nej ponúka koncerty slovenských a zahraničných zborov v koncertných sálach i kostoloch v Žiline a okolí. „Na prehliadku pricestujú zoskupenia s úspechmi a oceneniami na celosvetovej úrovni. Festival otvorí v stredu (10.10.) o 19. hodine koncert speváckeho zboru Konzervatória Žilina a nemeckého chlapčenského zboru Jenskej filharmónie v priestoroch evanjelického kostola Žilina. Na otváracom koncerte v Dome umenia Fatra v Žiline predvedie tento zbor vo štvrtok (11.10.) o 19. hodine veľkolepé vokálno-inštrumentálne dielo v spolupráci so Štátnym komorným orchestrom Žilina,“ uviedla Zelná.

Leteckí záchranári predstavili verejnosti žilinské stredisko Krištof 06

Druhý ročník súťaže sa začne v piatok (12.10.) o 13. hodine v Dome umenia Fatra. „Predstavia sa spevácke telesá kategórie B – mládežnícke zbory, C – detské zbory a D – vokálne skupiny. Do súťaže sa tento rok prihlásilo celkovo 22 slovenských i zahraničných telies. Sobotňajší (13.10.) festivalový deň odštartujú súťažné zbory kategórie A – dospelé zbory v Dome umenia Fatra Žilina. Tradičná súťaž o Grand Prix sa uskutoční o 15. hodine s vyhlásením výsledkov o 16.30 h. Súťaž bude hodnotiť päťčlenná odborná porota,“ doplnila Zelná.

Vyvrcholením tohto ročníka je festivalový galakoncert v Dome umenia Fatra v Žiline, na ktorom sa okrem vystúpení festivalových hostí z Česka a Poľska predstavia spevácky zbor Lúčnica (SK) a absolútni víťazi druhého ročníka medzinárodnej súťaže Žilina Voce Magna 2018, dodala Zelná. Projekt je realizovaný z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Môže vás zaujímať

S návrhom na bezplatnú MHD počas mimoriadnej situácie neuspeli