Jednou vetou

Naj obcou SR je už po štvrtýkrát Sedliacka Dubová

Ilustračné foto

Pixabay.com

Malá rozlohou, no veľká srdcom je podľa starostu Ladislava Tomáňa oravská obec Sedliacka Dubová v okrese Dolný Kubín. Svedčí o tom aj mimoriadny úspech dedinky v súťaži Naj obec Slovenska, v ktorej vyhrala už štvrtýkrát.

„Asi nebude náhoda, že sa nám podarilo zvíťaziť už toľkokrát. Zdá sa, že naša obec má niečo do seba, vytvára pekný ucelený dojem. Turistom sa do nej oplatí prísť a zahlasovať za ňu v súťaži svojimi hlasmi. Takáto forma ocenenia nás určite teší, je to určité zadosťučinenie našej práce. Znamená to, že aktivity v obci nerobíme zbytočne,“ povedal na margo ocenenia  Tomáň.

V Múzeu holokaustu v Seredi otvorili výstavu Svedectvá preživších

Sedliacka Dubová leží na severe Žilinského kraja, neďaleko Oravského hradu. Patrí medzi najstaršie obce na Orave. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1397. V súčasnosti tu podľa starostu žije vyše 530 obyvateľov. Rozprestiera sa na rozlohe 1164 metrov štvorcových. V obci pôsobia poľnohospodárske družstvo, urbárske spoločenstvo, športový klub, hasičský zbor či klub dôchodcov. Priestor pre športové vyžitie poskytujú lyžiarsky vlek, hokejové, tenisové či futbalové ihrisko so šatňami a nové multifunkčné ihrisko s umelou plochou. Z kultúrnych pamiatok sa zachoval renesančno-barokový kamenný kostol, ktorý sa týči nad dedinou. Druhý kostol sa nachádza priamo v obci. V súčasnosti v ňom pravidelne slúžia sväté omše.

Môže vás zaujímať

Bez prúdu zostane vo štvrtok približne 700 odberných miest v Ružomberku