Návštevníkov podujatia Nedeľa vo Vlkolínci čaká dopravné obmedzenie

Ilustračné foto

Foto: TASR

 Usporiadanie podujatia Nedeľa vo Vlkolínci, ktoré sa bude konať v poslednú júlovú nedeľu, si vyžiada reguláciu dopravy na prístupových komunikáciách v smere do tejto podhorskej osady. Konkrétne ide o cestu na Družstevnej ulici a v Trlenskej doline. Regulácia sa uskutoční od 7.30. do 20. h.

„Doprava na týchto komunikáciách bude riadená Policajným zborom SR, mestskou políciou a parkovacou službou, ktorá návštevníkov usmerní na Družstevnú ulicu, kde budú môcť zaparkovať a následne sa bezplatnou kyvadlovou dopravou dopraviť do Vlkolínca. Tá bude premávať od 7.30 do 20. h,“ uviedla Gabriela Demčáková z ružomberskej radnice.

Z dôvodu osýpok budú na Dolnom Zemlíne mimoriadne opatrenia v autobusovej doprave

Z rázcestia na Družstevnej ulici bude do doliny premávať cestný vláčik, ktorý návštevníkov odvezie na parkovisko v Trlenskej doline a vráti sa späť. Následne na parkovisku návštevníci prestúpia do mikrobusu a ten ich dopraví až do Vlkolínca a taktiež sa vráti späť.

„Predpokladá sa, že vláčik bude premávať približne každých 20 minút a mikrobus každých desať minút. Týmito opatreniami chceme predísť dopravnému kolapsu vo Vlkolínci a Trlenskej doline a poskytnúť návštevníkom nevšedný zážitok z cesty vláčikom. Kyvadlová doprava má aj ekologický dopad, a to uchrániť Vlkolínec a Trlenskú dolinu od enormného dopravného zaťaženia počas tohto významného podujatia,“ uzavrela.

Môže vás zaujímať

Cez víkend uzavrú cestu I/18 pod Strečnom