Oravskí seniori predviedli svoje zručnosti na výstave ručných výrobkov

Ilustračné foto

TASR

Inšpirovať mladšiu generáciu svojimi skúsenosťami, zručnosťami a šikovnosťou, ale aj potešiť oko a ucho návštevníkov bolo hlavným cieľom výstavy Zlaté ruky oravských seniorov v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne. Svoje výrobky tam prišli v utorok prezentovať viac ako tri desiatky vystavujúcich z okresov Dolný Kubín, Námestovo i Tvrdošín.

Návštevníci mohli vidieť produkty vyrezávané z dreva, sochy, kovové i drevené hračky, výšivky, vianočné ozdoby, maľované obrazy, háčkované a pletené výrobky a mnohé iné. „Chceme predovšetkým ukázať, že aj staršia generácia vie niečo dokázať a že vedia svoje ja odovzdať ďalej mladším generáciám a nasledovníkom,“ uviedol dolnokubínsky okresný predseda Jednoty dôchodcov Slovenska Štefan Stieranka.

Levočská nemocnica sa začne špecializovať na operácie obéznych pacientov

Podujatie si zapísalo svoj štvrtý ročník a podľa organizátorov má stúpajúci trend v počte zúčastnených výrobcov. „Tento rok máme dvojnásobný počet vystavujúcich oproti prvému roku,“ priblížil Stieranka s tým, že náklady spojené s materiálnou organizáciou podujatia financujú z grantu Šanca pre všetkých.

Nepredajná výstava sa uskutočnila v rámci podujatí k mesiacu úcty starším. Organizátorom bola Okresná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Dolnom Kubíne.

Môže vás zaujímať

Dobrovoľníci budú čistiť brehy Liptovskej Mary