Poľskému vodičovi namerali v pešej zóne 2,73 promile

Ilustračný obrázok

Foto: Repro foto topspeed.sk

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 43-ročný Poliak Janusz, ktorý vo štvrtok (21. 2.) v Liptovskom Mikuláši zastavil s osobným autom Volvo V70 v pešej zóne. Policajti mu pri dychovej skúške namerali 1,31 miligramu na liter (2,73 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.

Doplnil, že policajti obmedzili obvinenému mužovi osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar. „Poverený príslušník PZ skončil skrátené vyšetrovanie a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža,“ uviedol krajský policajný hovorca.

Obvinený konateľ KTAG podal sťažnosť proti vzneseniu obvinenia

„Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin. Ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkoholu a šoférovania nikdy nie je správnym riešením,“ zdôraznil Moravčík.

Môže vás zaujímať

Na železničnom priecestí v L. Mikuláši došlo k zrážke vlaku s dodávkou