Jednou vetou

Požiar dielní SOŠ polytechnickej likvidovalo 13 hasičov

Ilustračné foto

Foto: TASR

Trinásť profesionálnych a dobrovoľných hasičov likvidovalo v sobotu (26. 1.) požiar budovy dielní Strednej odbornej školy (SOŠ) polytechnickej v Ružomberku. Informoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline Jaroslav Kapusniak.

Požiar, pri ktorom sa podľa neho nikto nezranil, zlikvidovali hasiči z Ružomberka, Liptovského Mikuláša a Dobrovoľného hasičského zboru Likavka po 21.30 h. „V prvom štádiu išlo o požiar na ploche približne 20 x 10 metrov. Hasičom komplikovali situáciu požiar pod strechou a silné zadymenie. Násilím museli otvoriť zamknuté dvere do priestoru garáží, z ktorých vytlačili štyri osobné motorové vozidlá. Po lokalizácii zhruba po 19.30 h začali rozoberať strešnú konštrukciu a hasiť v spodnej časti objektu,“ doplnil Kapusniak.

Vo vysokohorskom teréne pohorí stále trvá mierna lavínová hrozba

„Išlo o požiar v budove dielní stredoškolákov, ktorí sa učia za automechanikov. Našťastie, sa zaobišiel bez zranení, aj keď sa na určitých miestach zrútila strešná konštrukcia,“ dodal žilinský krajský riaditeľ HaZZ s tým, že príčinu požiaru vyšetrujú.

Môže vás zaujímať

Bez prúdu zostane vo štvrtok približne 700 odberných miest v Ružomberku