Silný vietor v Žilinskom kraji vyvracia stromy, hasiči mali doposiaľ 20 výjazdov

Ilustračné foto

foto: pixabay.com

Nepriaznivá poveternostná situácia na území Žilinského kraja zamestnala za posledných 24 hodín desiatky hasičov. Podľa žilinského krajského riaditeľa Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Jaroslava Kapusniaka doposiaľ zasahovali 20-krát. Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov a poškodených striech.

„Od soboty (9. 3.) dopoludnia do nedele dopoludnia zasahovalo celkom 50 príslušníkov jednotiek HaZZ Žilinského kraja. Bolo nasadených 18 kusov hasičskej techniky,“ povedal Kapusniak.

Najdlhší zásah počas soboty mali hasiči dopoludnia. „Ohlásili vyvrátený strom na strechu rodinného domu na Hlinkovej ulici v Bytči. Zasahujúci príslušníci z hasičskej stanice v Bytči a Záchrannej brigády HaZZ v Žiline v spolupráci s pracovníkmi Stredoslovenskej distribučnej a Slovak Telecomu vyvrátený strom spílili a odstránili z poškodeného rodinného domu,“ priblížil Kapusniak s tým, že zásah ukončili pred 17. hodinou.

Pre silný vietor zostali tisícky domácností bez elektriny

Dodal, že výjazdy mali aj členovia dobrovoľných zborov obcí Svrčinovec, Kláštor pod Znievom a Liptovský Mikuláš. „Celkom zasahovalo 15 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí a nasadené boli tri kusy hasičskej techniky,“ uviedol.

Výpadok elektrickej energie v dôsledku popadaných stromov na stožiare mali v nedeľu ráno aj v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry. Dočasne boli všetky lanovky mimo prevádzky. Podľa aktuálnych informácií na oficiálnej facebookovej stránke strediska sa však situáciu podarilo vyriešiť ešte dopoludnia.

Môže vás zaujímať

Skupinka cyklistov spojila voľby s výletom naprieč Liptovom