Jednou vetou

V Žiline zadržali muža, u ktorého našli extázu

Ilustračné foto

Foto: unsplash.com

Obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi čelí 19-ročný muž zo Žiliny. Mladík u seba podľa polície prechovával extázu, informoval v pondelok TASR žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Obvineného z dôvodu podozrenia z drogovej trestnej činnosti zadržal ešte v noci z 19. na 20. júla pracovník súkromnej bezpečnostnej služby v rekreačnom zariadení v Mošovciach (okres Turčianske Teplice). „Po príchode policajtov im obvinený muž po výzve dobrovoľne vydal tri vrecká s obsahom neznámych tabliet a bol predvedený na policajný útvar. Predbežným skúmaním zaisteného materiálu bolo zistené, že ide o extázu v množstve, ktoré zodpovedá 30 bežným jednotlivým dávkam drogy,“ uviedol Moravčík.

Polícia zadržala v blízkosti východnej hranice Ukrajinca a 12 Vietnamcov

Žilinčanovi podľa neho teraz hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. „Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ dodal hovorca.

Môže vás zaujímať

S návrhom na bezplatnú MHD počas mimoriadnej situácie neuspeli