Jednou vetou

Vodič narazil pri Liptovskom Ondreji do stromu, bol pod vplyvom alkoholu

Ilustračné foto

Foto: TASR

Ročné väzenie hrozí v zmysle zákona 42-ročnému mužovi, ktorý v sobotu (22. 6.) popoludní na ceste tretej triedy pri Liptovskom Ondreji v okrese Liptovský Mikuláš narazil so svojím vozidlom do stromu. Muž bol pod vplyvom alkoholu, informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline na svojej stránke na sociálnej sieti.

„Vodič viedol osobné motorové vozidlo Škoda Felicia v smere od obce Liptovský Ondrej na Beňadikovú, keď z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom vľavo mimo vozovky a narazil do stromu. Po náraze sa vozidlo vznietilo,“ opísala polícia.

Muž sa po dopravnej nehode podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,97 mg/l (2,02 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Pri dopravnej nehode utrpel zranenia s doposiaľ presne nezistenou dobou liečenia. „Počas vyšetrovania sa zistilo, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia. V súvislosti s touto udalosťou sa realizuje vyšetrovanie vo veci prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ dodala polícia.

Môže vás zaujímať

Bez prúdu zostane vo štvrtok približne 700 odberných miest v Ružomberku