Jednou vetou

Žilinskí policajti zadržali muža z Banskej Bystrice, ktorý predával pervitín

Ilustračné foto

TASR/AP

Žilinskí policajti zadržali 37-ročného Martina z Banskej Bystrice, ktorý mal od polovice roku 2018 predávať drogovo závislým v meste Žilina a okolí pervitín. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Doplnila, že drogu mal aj prechovávať v mieste prechodného bydliska v Žiline. „Počas domovej prehliadky policajti našli a zaistili mikroténové vrecko s obsahom kryštalickej látky, zelenú sušinu a dve tabletky. Zaistené látky zaslali na kriminalistickú expertízu. Podľa výsledkov predbežnej kriminalistickej expertízy bola v zaistenej kryštalickej látke zistená prítomnosť účinnej látky metamfetamínu a dimetylsulfónu. Zaistené množstvo kryštalickej látky predstavuje minimálne 248 jednorazových dávok drogy,“ uviedla Balogová.

Pád auta do Oravskej priehrady neprežila jedna osoba

Vyšetrovateľka Okresného riaditeľstva PZ v Žiline obvinila 37-ročného Martina zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania nimi. „Obvinený je stíhaný väzobne,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Vodičov pri Strečne čakajú dopravné obmedzenia