Jednou vetou

Zimnú údržbu v Košiciach aktuálne zabezpečujú mechanizmy aj ruční zametači

Ilustračná foto

Foto: TASR

Spolu 83 ručných zametačov a 24 mechanizmov spoločnosti Kosit, ktorá zabezpečuje zimnú údržbu pre mesto Košice, vykonáva práce na zastávkach mestskej hromadnej dopravy (MHD) a pozemných komunikáciách. V súvislosti so snehom, ktorý napadol v Košiciach v noci z pondelka (26.11.) na utorok a v priebehu dňa, to pre TASR za Kosit uviedla Silvia Karolyiová.

„Počas noci a dnešného dňa pracujeme v koordinácii s Magistrátom mesta Košice v zmysle Operačného plánu zimnej údržby (OP ZÚ) na zmierňovaní poveternostných podmienok. V nočných hodinách sa naši pracovníci zimnej údržby zameriavali podľa prioritného stupňa 1 na trasy, kadiaľ premáva mestská hromadná doprava, kopcovité terény a preventívny posyp bol vykonaný aj na iných dôležitých komunikáciách v meste a blízkom okolí. V priebehu dnešného dňa sme práce rozšírili na chodníky, bočné ulice a zastávky MHD,“ spresnila.

Cesty v Košickom kraji sú zjazdné, sneh hlási horský priechod Grajnár

Kosit je na základe OP ZÚ mesta Košice v pohotovosti od 1. novembra. Pre jeho riadne plnenie má v zimnej sezóne 2018/2019 k dispozícii 44 mechanizmov a 250 zamestnancov.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru