Jednou vetou

K požiaru fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave nedošlo

Krátko pred 9. h bol v utorok nahlásený požiar strechy Fakulty chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave. Ako TASR informovala manažérka pre komunikáciu STU Andrea Settey Hajdúchová, k požiaru na fakulte nedošlo.

aktualizované: 12:17

Hasiči na mieste vykonali prieskum, pri ktorom prehľadali všetky priestory fakulty a snažili sa nájsť zdroj dymenia pod strechou budovy. „Zároveň na mieste vykonali aj kontrolné merania na prítomnosť nebezpečných látok v ovzduší. Žiadne nebezpečné látky nenamerali,“ uviedlo Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Bratislave. Na mieste zasahovalo 34 hasičov s deviatimi kusmi techniky.

„V laboratóriách fakulty došlo pri výskume len k väčšiemu zadymeniu, ktoré digestor odsal cez strechu von z budovy. Išlo o laboratóriá anorganickej technológie, kde sa vedci venujú vývoju nových kovových materiálov,“ informovala Settey Hajdúchová. Výučba a ďalšia pracovná činnosť na fakulte po obhliadke budovy hasičmi pokračuje.

Zo strechy Slovenskej technickej univerzity v Bratislave sa šíri dym

Krátko pred deviatou hodinou bol v utorok nahlásený požiar strechy fakulty Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave na Kollárovom námestí. TASR o tom informovalo Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

„Momentálne na mieste prebieha prieskum, pri ktorom hasiči prehľadávajú priestory a snažia sa nájsť zdroj dymenia spod strechy,“ uvádza HaZZ. Hasiči zároveň vykonávajú kontrolné merania na prítomnosť nebezpečných látok v ovzduší. Na mieste sa nachádza 34 hasičov s deviatimi kusmi techniky.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru