Jednou vetou

Zranených po explózii v autoservise letecky previezli do nemocnice

Ilustračné foto

foto: TASR

Dve posádky záchranárskych vrtuľníkov leteli v utorok na pomoc zraneným, ktorých napoludnie v autoservise vo Svrčinovci (okres Čadca) zasiahla explózia s následným požiarom. Informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková.

Psychologička o agresivite: Šíri sa ako nákaza

Doplnila, že Žilinskí leteckí záchranári vysadili lekára priamo na miesto nehody pomocou palubného navijaka. „Od posádky RZP si na mieste prevzal do starostlivosti 47–ročného pacienta, ktorého požiar zasiahol do oblasti tváre, krku, trupu a horných končatín. Pacienta napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu previezli k vrtuľníku, ktorý pristál na najbližšom vhodnom mieste. Letecky ho previezli do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Po stabilizovaní stavu pokračoval letecký transport na vyššie špecializované zdravotnícke zariadenie, na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov,“ uviedla Hopjaková.

V rovnakom čase dostala podľa nej požiadavku aj posádka záchranárskeho vrtuľníka z Trenčína pre ďalšieho popáleného pacienta.

Útočník, ktorého zadržali na Obchodnej ulici, čelí obvineniu

„Po neodkladnom vzlete smerovali leteckí záchranári do Kysuckej nemocnice v Čadci, kde si posádka prevzala 40-ročného pacienta s popáleninami v rozsahu 45 percent celkového povrchu tela. V umelom spánku, v stabilizovanom stave smeroval aj trenčiansky záchranársky vrtuľník s pacientom na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov,“ dodala hovorkyňa leteckých záchranárov s tým, že oba lety boli bez komplikácii.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru