Zrážka štyroch vozidiel si vyžiadala dvoch zranených

ilustračné foto, hlavne.sk
Zrážka štyroch vozidiel, ktorá sa stala vo štvrtok (10.1.) krátko pred 13.30 h medzi obcami Trhovište a Pozdišovce v okrese Michalovce, si vyžiadala dve zranené osoby.

„Podľa doterajších zistení vodič s osobným motorovým vozidlom zn. BMW X5, smerujúci na obec Pozdišovce, pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, ale i poveternostným podmienkam dostal s vozidlom šmyk. Následne prešiel do protismeru, kde sa zrazil s autom zn. Renault Trafic,“ informovala v piatok košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová s tým, že podľa predbežnej lekárskej správy utrpel vodič Renaultu ľahké zranenia, avšak jeho spolujazdec sa zranil ťažko.

Problémy so snehom v Žilinskom a Košickom kraji pretrvávajú

Krátko po tejto dopravnej nehode do jej účastníkov narazil vodič s autom zn. Toyota Avensis, do neho zas po chvíli vozidlo BMW. Obe kolízie policajti zadokumentovali ako škodové udalosti. „Ani u jedného z účastníkov dopravnej nehody ani škodových udalostí nebola zistená prítomnosť alkoholu v dychu,“ poznamenala hovorkyňa.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach začal v tejto súvislosti trestné stíhanie a vodiča vozidla zn. BMW X5 obvinil z trestného činu ublíženia na zdraví. Úsek cesty medzi obcami Trhovište a Pozdišovce bol uzavretý v oboch smeroch od 13.30 do 15.30 h.

Môže vás zaujímať

Bratislavskí poslanci budú rokovať o parkovacej politike i nových šéfoch podnikov