Zrážku auta a vlaku v Podvysokej vyšetrujú ako prečin všeobecného ohrozenia

ilustračné foto, hlavne.sk
Policajti začali v súvislosti s dopravnou nehodou na ceste druhej triedy v Podvysokej (okres Čadca), pri ktorej sa vo štvrtok (10. 1.) zrazilo nákladné auto s osobným vlakom, vyšetrovanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) SR v Žiline Radko Moravčík.

Pri dopravnej nehode v okrese Medzilaborce zomrel 28-ročný chodec

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania zistili, že 55-ročný vodič z Českej republiky viedol nákladné motorové vozidlo Renault s návesom v smere z Makova do Čadce. Z doposiaľ presne nezistených príčin pri prejazde železničným priecestím, ktoré je chránené svetelnou a zvukovou signalizáciou, narazil do prechádzajúceho osobného vlaku, ktorý viedol 20-ročný rušňovodič,“ uviedol krajský policajný hovorca.

Doplnil, že následkom nárazu došlo k vykoľajeniu vlaku a ohrozeniu minimálne 65 prepravovaných osôb. „Pri dopravnej nehode utrpelo sedem osôb predbežne ľahké zranenia. Alkohol u vodiča a rušňovodiča vykonanými dychovými skúškami nezistili. Policajti vodičovi nákladného vozidla zadržali vodičský preukaz. Hmotnú škodu predbežne vyčíslili na 235.000 eur,“ dodal Moravčík.

Na Mlynských nivách od pondelka znížia počet jazdných pruhov

„Cesta bola z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania jej následkov na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. Policajti cestnú premávku riadili a usmerňovali po náhradných trasách,“ uzavrel krajský policajný hovorca.

Môže vás zaujímať

Polícia pátra po členkách afganského orchestra, ktorý vystúpil na Pohode