Jednou vetou

Zrážku s autobusom v okrese Námestovo neprežil 20-ročný vodič

Po zrážke s autobusom zostal vrak, mladík nemal šancu nehodu prežiť

foto: PZ SR

Pri tragickej zrážke s linkovým autobusom v okrese Námestovo prišiel o život 20-ročný vodič auta značky Audi. Polícia o tom vo štvrtok informovala na sociálnej sieti.

aktualizované: 12:56

Podľa žilinského krajského policajného hovorcu Radka Moravčíka k nehode došlo v stredu (2. 10.) po 21.00 h na ceste prvej triedy v obci Oravská Polhora. „Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že 20-ročný poľský vodič viedol osobné motorové vozidlo značky Audi v smere od poľskej hranice na obec Bobrov, okres Námestovo. Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k zrážke s autobusom,“ spresnil hovorca.

Polícia vyšetruje tragickú smrť dvojročného chlapca

Po zrážke auto narazilo do dvoch odstavených motorových vozidiel. „Ťažké zranenia utrpela 22-ročná žena, ktorá bola prepravovaná v autobuse. Alkohol u 62-ročného vodiča autobusu zistený nebol. U nebohého vodiča bude vykonaná pitva,“ doplnil Moravčík s tým, že hmotnú škodu predbežne vyčíslili na 16.000 eur.

Cestu z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavreli. Policajti dopravu usmerňovali a odkláňali po náhradných trasách. Príčiny nehody policajti vyšetrujú. „Jazdite opatrne,“ upozornili.

Môže vás zaujímať

BRATISLAVA: Vodiči opatrne. Tieto cesty v hlavnom meste opravujú