Jednou vetou

Zvieratá z útulkov hľadajú nových majiteľov na podujatí v Bratislave

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Zvieratá z 12 slovenských útulkov hľadajú nových majiteľov na podujatí s názvom Nájdite sa. Začalo sa v sobotu o 10. h na zadnom nádvorí obchodného centra v bratislavskej Petržalke, skončiť by sa malo o 16. h.

„Podujatie sprostredkúva a odovzdáva pozitívnu energiu nezabudnuteľným spôsobom. Je jedinečné svojou jednoduchou myšlienkou, preniesť opustené zvieratá z virtuálneho sveta sociálnych sietí do reálneho sveta, aby mali väčšiu šancu na nový domov. Vďaka jeho existencii sa podarilo útulkom a združeniam nájsť domov stovkám opustených zvierat,“ približujú organizátori.

Biela noc v Bratislave ponúkne 44 umeleckých zastávok, MHD bude jazdiť častejšie

Na návštevníkov podľa nich čaká aj sprievodný program. Vystúpi Anita Soul, Majself, Adam Peťovský, Veronika Strapková a DJ Jay Perun. Deti sa budú môcť zapojiť do divadelného predstavenia Paci Pac. Odborníci zas návštevníkom poradia pri výbere zvieratka.

Organizátorom sú Zvierací ombudsman a Aliancia združení na ochranu zvierat, ktorá združuje 15 útulkov a občianskych združení na Slovensku. Podujatie podporuje aj viacero známych osobností. V minulosti sa na ňom zúčastnila bývalá premiérka Iveta Radičová, Lucia Hablovičová, Zdenka Predná, Sima Martausová, Pyco alebo Yxo z Hexu.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru