Jednou vetou

Zvolenská nemocnica zakúpila zdravotnú techniku pre špecialistov za 20.000 eur

Ilustračné foto

Foto: Peter Jurčiak

Zdravotnú techniku za takmer 20.000 eur zakúpila v uplynulých dňoch zvolenská nemocnica. Prístroje pomôžu lekárom špecialistom pri diagnostike ušných ochorení a pri terapeutických výkonoch. Informovali o tom zástupcovia nemocnice.

Investícia prispeje k modernizácii prístrojovej techniky, ktorú lekári používajú pri diagnosticko-terapeutických výkonoch. Audiometer je dôležitý pri vyšetrovaní porúch sluchu a bude súčasťou prístrojovej výbavy ORL ambulancie. Endoskopická technika v podobe nového laryngofibroskopu a fibrobronchoskopu zasa pomáha počas operačných výkonov u pacientov s tracheostómiou a pri iných závažných ochoreniach. Vybavenie je určené pre operačné sály a oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Nemocnica v Kráľovskom Chlmci získala nové intenzívne lôžko pre pacientov

„Nemocnica Zvolen pravidelne investuje do zdravotnej techniky. Ak chceme poskytovať kvalitnú zdravotnú starostlivosť a choroby pacientov diagnostikovať rýchlo a presne, je to nevyhnutné, pretože prístroje sa postupne nielen technicky, ale aj morálne opotrebúvajú, pričom diagnostické aj liečebné postupy sa stále rozvíjajú,“ uviedol pri tejto príležitosti riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

Nemocnica Zvolen je nemocnicou všeobecného typu. Ročne hospitalizuje približne 17.000 pacientov a viac ako 160.000 ambulantne ošetrí. Spádovou oblasťou pre všetky typy poskytovanej zdravotnej starostlivosti sú hlavne okresy Zvolen, Detva a Krupina.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru