Jednou vetou

Aj Paríž Saint-Germain pomáha v boji s koronavírusom

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Adresátom ho potom doručujú dobrovoľníci zo zoskupenia Jedlo z ulice v pohybe, prvé jedlá takto distribuovali 9. apríla a odvtedy ho štyri nákladné vozidlá dodávajú do siedmich parížskych nemocníc.

Aj francúzsky futbalový klub Paríž Saint-Germain vstúpil medzi športové organizácie pomáhajúce v boji proti pandémii koronavírusu. Osemnásobný a úradujúci francúzsky šampión sa rozhodol podieľať na poskytovaní stravy pre nemocničný personál, ktorý stojí v prvej línii proti ochoreniu COVID-19.

Klub poskytuje až 1200 jedál denne, ktoré pripravujú priamo v kuchyniach na domácom štadióne PSG – v západoparížskom Parku Princov. Adresátom ho potom doručujú dobrovoľníci zo zoskupenia Jedlo z ulice v pohybe (Street Food en Mouvement, pozn.). Prvé jedlá takto distribuovali 9. apríla a odvtedy štyri nákladné vozidlá dodávajú tovar do siedmich parížskych nemocníc.

Porcie sú k dispozícii dvakrát denne – počas obeda a potom aj večer. Prezident PSG Nasser Al-Khelaifi označil pracovníkov nemocníc za skutočných hrdinov, ktorým by sa stále mal ujsť poriadny aplauz.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu