Američanov trápi koncovka, Little: Musíme byť hladní po góloch

Americkí hokejisti

foto: TASR/AP

Hokejistov USA zatiaľ na ZOH v Pjongčangu trápi koncovka. Menej gólov ako hráči zámorského tímu strelili len Nóri (2) a reprezentanti domácej Kórejskej republiky (1). V kvalifikačnom zápase o postup do štvrťfinále proti Slovensku (v utorok o 4.10 SEČ) sa preto chcú zlepšiť práve v tejto činnosti.

„Nedávame veľa gólov, ale dva zápasy sme napriek tomu dokázali vyhrať,“ povedal tréner USA Tony Granato pre agentúru AP. „Musíme dostať viac pukov do siete,“ vyhlásil pred zápasom so Slovenskom obranca Bobby Sanguinetti.

Zámorské tímy sa pokúšajú na širšom medzinárodnom ľade o strely z diaľky, ktorú sú však neškodné. Aj preto sa tréneri USA rozprávali s hráčmi na túto tému. „Musíme sa viac tlačiť do bránkoviska, musíme byť hladní po góloch,“ zdôraznil Broc Little. „Máme dostatok striel, ale nie takých, aké potrebujeme. Na druhej strane sú na tomto turnaji veľmi dobrí brankári.“

Pred zápasom so SR sa na svojho brankára Ryana Zapolského spoliehajú aj Američania, musia sa však presadiť aj v ofenzíve. „Šancí si vytvoríme dosť, ale to nestačí. Musíme nájsť spôsob, ako dať góly, v tíme je dostatok kvalitných strelcov,“ poznamenal Granato.

Môže vás zaujímať

Slováci podľahli aj Nórom na Švajčiarskom pohári