Jednou vetou

Anglickí fanúšikovia robili v Portugalsku problémy, dvoch zatkli

Ilustračné foto

foto: TASR

Anglickí futbaloví fanúšikovia sa v Portugalsku dostali do konfliktu s políciou. Po miestnych obyvateľoch hádzali fľaše a spievali nevhodné piesne.

Na anglickú reprezentáciu čakal vo štvrtok večer semifinálový duel Ligy národov proti Holandsku v Guimaraesi, niektorí priaznivci dorazili do krajiny v stredu. V Porte, kde sa odohral prvý zápas finálového turnaja medzi domácim výberom a Švajčiarskom, zatkli dvoch Angličanov.

Okrem hádzania fliaš na miestnych obyvateľov sa negatívne prejavili aj spievaním piesní, ktoré oslavujú druhú svetovú vojnu a polovojenskú organizáciu, Írsku republikánsku armádu.

Brazílska stanica zverejnila video z hotela, na ktorom je údajne Neymar

„Nikoho, kto je zodpovedný za tieto nepokoje, nemožno považovať za skutočného priaznivca Anglicka a nie je vo futbale vítaný,“ vyhlásila anglická Futbalová asociácia (FA). Portugalské úrady uviedli, že dvaja policajní dôstojníci utrpeli zranenia.

Predstavitelia FA pre obavy z problémov v Portugalsku spustili videokampaň zameranú na fanúšikov. Vo štvrtok počas dňa sa pred zápasom Anglicka s Holandskom v Guimaraesi nevyskytli žiadne správy o nepokojoch medzi fanúšikmi.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu