Jednou vetou

Ani v Baku sa nemusí začať, ohrozená aj VC Azerbajdžanu

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Vedenie Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) rozhodne možno už v pondelok

Pandémia koronavírusu sa môže postarať o ďalšie predĺženie čakania na úvod tohtoročnej sezóny seriálu majstrovstiev sveta formuly 1. Podľa webu motorsport.com je ohrozená aj na 7. júna plánovaná Veľká cena Azerbajdžanu v uliciach metropoly Baku. Potvrdenie odkladu sa dá očakávať v najbližších hodinách či dňoch. Boli by to už ôsme odložené preteky. Ak by sa tak stalo, šampionát by mohol odštartovať až 14. júna VC Kanady v Montreale.

Kalendár MS pôvodne obsahoval 22 podujatí. Pre koronavírus už zrušili ouvertúru súťažného ročníka v austrálskom Melbourne, keďže nákaza sa objavila aj u jedného člena tímu McLaren. Následne boli preložené na zatiaľ neznámy termín VC Bahrajnu a Vietnamu. VC Číny, pôvodne štvrté podujatie v kalendári, odložili pre šírenie ochorenia COVID-19 v krajine ešte predtým.

V predchádzajúcom týždni nasledoval odklad ďalších veľkých cien v Holandsku (3. 5.), Španielsku (10. 5.). Veľkú cenu Monaka (24. 5.) zrušili úplne, čo znamenalo, že F1 čaká najneskorší štart seriálu od jeho vzniku 1950. Doteraz naposledy sa F1 začala v máji pred 54 rokmi, keď legendárny Jackie Stewart vyhral 22. mája 1966 v Monaku prvú VC v danom roku. Teraz bude to čakanie na prvú súťaž vinou koronavírusu ešte dlhšie. Otázne však je, či sa aktuálny ročník vôbec uskutoční.

Môže vás zaujímať

CYKLISTIKA: Bora-Hansgrohe chystá na horskej dráhe v Alpách útok na víťazstvo