Jednou vetou

Halepová neobháji titul: Anisimová si zaslúži všetko uznanie

Rumunská tenistka Simona Halepová

Foto: TASR/AP

Rumunská tenistka Simona Halepová neobháji titul na grandslamovom turnaji Roland Garros. Vo štvrťfinále dvojhry prehrala na parížskej antuke ako nasadená trojka so 17-ročnou Američankou Amandou Anisimovou hladko 2:6, 4:6. Počas celého zápasu nenašla recept na výborne hrajúcu súperku, ktorá v semifinále narazí na Austrálčanku Ashleigh Bartyovú. Nasadená osmička vyradila Američanku Madison Keysovú 6:3, 7:5.

Kontová postúpila do semifinále: Som naozaj hrdá

Anisimová zaskočila Halepovú agresívnou hrou s množstvom víťazných úderov. Od stavu 2:2 v prvom sete získala sedem gemov v rade a Rumunke sa ju už nepodarilo zastaviť.

„Na prvý pohľad som na kurte možno pôsobila pokojne, no pri druhom servise som sa poriadne triasla. S pribúdajúcimi minútami to bolo stále ťažšie a ťažšie. Teší ma, že som to zvládla v dvoch setoch. Snažila som sa hrať rovnako ako Simona, agresívne a diktovať tempo. Podarilo sa mi vrátiť na druhú stranu kurtu jej bekhendy po čiare, čo mi dodalo sebavedomia,“ povedala v prvom pozápasovom rozhovore Anisimová, ktorá je najmladšou semifinalistkou Roland Garros od roku 2006, keď medzi elitné kvarteto postúpila Češka Nicole Vaidišová.

„Súperka odohrala vynikajúci zápas, zaslúži si všetko uznanie. Som sklamaná ako po každej prehre, ale nič viac. Anisimová má šancu na titul, pokiaľ bude hrať ako vo štvrtok a nebude rozmýšľať o výsledku,“ povedala Halepová podľa agentúry APA.

Tenis-Roland: Stredajší štvrťfinálový program v Paríži zrušili pre lejak

Bartyová sa počas celého duelu s Keysovou opierala o kvalitný servis. V Paríži dokazuje, že vie hrať dobre nielen na harde a po prvý raz v kariére si zahrá grandslamové semifinále. „Nečakala som, že na pomalej parížskej antuke sa mi bude takto dariť. Je to šokujúce nielen pre mnohých tenisových odborníkov, ale aj pre mňa. Každý deň sa naučím niečo nové, uviedla Austrálčanka pre akreditované médiá.
       
Ženy – dvojhry – štvrťfinále:

Amanda Anisimová (USA) – Simona Halepová (3-Rum) 6:2, 6:4, Ashleigh Bartyová (8-Austr.) – Madison Keysová (16-USA) 6:3, 7:5

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu