Jednou vetou

Armádny šport: Najúspešnejšou vo VŠC Dukla biatlonistka Kuzminová

Anastasia Kuzminová

Foto: TASR

Najúspešnejšou športovkyňou vo Vojenskom športovom centre Dukla sa stala v roku 2018 biatlonistka Anastasia Kuzminová.

Za jej piedestálom sa prejavila najmä zlatá medaila na ZOH v Pjongčangu, ku ktorej pripojila dve strieborné.

V neolympijských športoch si najväčšie uznanie zaslúžila Paulína Fialková vďaka dvom vzácnym kovom na MS v letnom biatlone.

Laureátov VŠC Dukla slávnostne vyhlásili v Aule Slovenskej zdravotníckej univerzity v Banskej Bystrici.

Biatlon: IBU zvýši počet dopingových kontrol u ruských športovcov

V kategórii Najúspešnejší športovci jednoznačne najviac zarezonovali v olympijských disciplínach úspechy Anastasie Kuzminovej, ktorá okrem olympijského vavrínu sa dvakrát prebojovala na strieborné stupne a v seriáli Svetového pohára skončila v konečnom hodnotení na 2. mieste, navyše výnimočné výsledky ozdobila dvoma malými glóbusmi za prvenstvá v šprinte a stíhačke, v sezóne dovedna v pretekoch SP zvíťazila päťkrát.

Až za ňu sa zaradili druhý v poradí vodný slalomár Alexander Slafkovský a tretí chodec Matej Tóth. V top desiatke sa umiestnila na 7. priečke karatistka Miroslava Kopúňová, aj keď jej bronz na MS v Madride nestihla trénerská rada zohľadniť. Hlavne preto ju ocenili osobitnou cenou navyše.

V neolympijských športoch najväčšiu pozornosť u víťaznej Paulíny Fialkovej vyvolali jej dve medaily, zlatá a strieborná na MS v letnom biatlone v Novom Měste na Moravě.

Na slávnostnom vyhlásení dekorovali nielen najlepších športovcov rezortu obrany za rok 2018, ale do Siene slávy Dukly uviedli aj ďalšie významné mená z histórie najúspešnejšieho strediska vrcholového športu na Slovensku, tentoraz Vendelína Kvetana a Petra Benedika.

Športovci VŠC Dukla Banská Bystrica získali počas roka až doteraz 29 medailí na svetových a európskych podujatiach.

Futbal: Ďurica dostal trest za zákrok na Masopusta: „Mrzí ma jeho zranenie“

Najväčšie úspechy športovcov a trénerov, rovnako ako aj zásluhy ďalších významných osobností ocenili počas slávnostného večera v štrnástich kategóriách.

Úspechy armádnych športovcov vyzdvihol riaditeľ strediska Roman Benčík: „Rok 2018 bol pre VŠC Dukla opäť úspešný, cieľ sme prekročili o dve medaily a vybojovali ich dovedna 29. Najviac nás teší, že sme ho prekročili aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu zásluhou našej Nastenky s tromi vzácnymi kovmi.“

Najlepší športovci Dukly za rok 2018
Olympijské športy: 1. Anastasia Kuzminová – biatlon, 2. Alexander Slafkovský – vodný slalom, 3. Matej Tóth – atletika, 4. Dorota Balciarová – karate, 5. Petra Vlhová – zjazdové lyžovanie, 6. Paulína Fialková – biatlon, 7. Miroslava Kopúňová – karate, 8. Monika Škáchová – vodný slalom, 9. Karol Samko – vzpieranie, 10. Peter Gelle – rýchlostná kanoistika

Neolympijské športy: 1. Paulína Fialková – letný biatlon, 2. Marián Jung – vodný motorizmus, 3. Matej Kováč – vzpieranie
Juniori: 1. Lucia Valová – rýchlostná kanoistika, 2. Monika Škáchová – vodný slalom, 3. Jakub Grigar – vodný slalom a Tomáš Kósa – karate

Šport: Rusi sprístupnia moskovské laboratórium pre zástupcov WADA

Kolektívy: biatlonistky Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková, Ivona Fialková

Objav roka: Milan Fraňa – rýchlostná kanoistika

Tréner roka: Daniel Kuzmin – biatlon

Sieň slávy Dukla: Vendelín Kvetan (tréner cyklistiky), Peter Benedik (tréner futbalu)

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu