Jednou vetou

Atletika-DL: Gajanová pobeží osemstovku na mítingu v Lausanne

Ilustračné foto

pixabay.com

Gabriela Gajanová pobeží 5. júla osemstovku na mítingu atletickej Diamantovej ligy vo švajčiarskom Lausanne. Slovensko bude mať vďaka nej zastúpenie v prestížnom seriáli prvýkrát od septembra 2016, keď skončila trojskokanka Dana Velďáková šiesta v Bruseli.

Devätnásťročná členka AK ZŤS Martin dostala miestenku za dve druhé miesta na podujatiach EA Classic v Prahe (Odložilov memoriál) a Šamoríne (P-T-S). Momentálne jej patrí druhá priečka v európskych tabuľkách roka, ktoré ešte donedávna viedla. „Podľa manažéra Alfonsa Jucka je stopercentne isté, že Gabika má miesto v štartovke,“ povedal tréner Pavel Slouka pre oficiálnu stránku Slovenského atletického zväzu (SAZ). Bronzová z ME 2016 do 18 rokov a juniorských ME 2017 zaokrúhli počet Slovákov v histórii DL na desať.

V behu na 800 m sa v Lausanne nebudú udeľovať body do seriálu. Najlepšie slovenské umiestenie v bodovaných disciplínach (3. miesto) si vybojovali trojskokanka Dana Velďáková v Londýne 2011 a 2015 a Lucia Hrivnák Klocová na 800 m v Londýne 2011. V disciplínach, ktoré síce boli v programe, ale nezískavali sa v nich body, si najlepšie počínala Jana Velďáková, ktorá v roku 2015 v Štokholme vyhrala diaľku a v Londýne skončila tretia. Hrivnák Klocová bola v roku 2011 druhá na 800 m v Birminghame.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu