Atletika: Na MSR tituly v dlhom krose pre Sahajdu a Zrastákovú

Ilustračné foto,

foto: Pixabay.com

Na majstrovstvách Slovenska v krose zvíťazili v Dudinciach na dlhej vytrvalostnej trati Tibor Sahajda a Veronika Zrastáková.

Na šampionáte sa bojovalo aj o nomináciu na ME v holandskom Tilburgu, a zároveň sa udeľovalo posledných 12 domácich titulov v tomto roku.

V hlavnej kategórii, vytrvalcov na 9 km, sa premiérovo naplno presadil najväčší favorit Tibor Sahajda, ktorý tak na tróne vystriedal víťaza predchádzajúcich štyroch šampionátov neprítomného Petra Ďureca.

Lyžovanie-SP: Vlhová po 1.kole tretia, Shiffrinovú kratší slalom nepribrzdil

Sahajda dominoval, druhého v poradí Jozefa Urbana zdolal o 1:11 min. Sahajdova bilancia v tomto roku je pozoruhodná, tituly získal na 10.000 m, na 10 km na ceste, v polmaratóne, maratóne a teraz v krose.

Medzi ženami na 7,5 km taktiež premiérovo a s prevahou zvíťazila Veronika Zrastáková, druhú Ľubomíru Maníkovú zdolala o šesť sekúnd.

Víťaznú premiéru na míliarskej vzdialenosti zažili po dramatickom finiši aj Michal Mojžiš a s jasnou prevahou Alexandra Štuková. Trať viedla na trávnatom podklade cez areál futbalového štadióna a amfiteátra.

Výsledky MSR

vytrvalci na 9 km: 1. Tibor Sahajda (BMSC Bratislava) 24:27, 2. Jozef Urban (Obal servis Košice) 25:38, 3. Jakub Valachovič (Stavbár Nitra) 25:44, 4. Jaroslav Szabo (Obal servis Košice) 25:51, 5. Jozef Pelikán (Slávia UK Bratislava) 25:59, 6. Marek Hladík (BK HNTN Bratislava) 26:06.

vytrvalkyne na 7,5 km: 1. Veronika Zrastáková (ŠOG Nitra) 24:19, 2. Ľubomíra Maníková (Spartak Dubnica) 24:25, 3. Silvia Valová (ZP Lučatín) 24:35, 4. Lucia Kovalančíková (Dukla B. Bystrica) 24:55, 5. Katarína Beľová (ZTS Martin) 25:44, 6. Lucia Beláková (Spartak Myjava) 26:09

Futbal-LN: Hapal videl pozitívne veci:“V Česku budeme hrať ofenzívne“

míliari na 4,5 km: 1. Michal Mojžiš (Dukla B. Bystrica) 12:27, 2. Alexander Jablokov (Slávia UK Bratislava) 12:27, 3. Michal Kováč (AK Run for Fub Bratislava-Petržalka) 12:37

míliarky na 4 km: 1. Alexandra Štuková (BK HNTN Bratislava) 14:17, 2. Žofia Naňová (Slávia STU Bratislava) 14:27, 3. Mária Danečková (ind. člen SAZ) 15:21.

juniori na 6 km: 1. Kristián Jánošík (Atléti BS Ban. Štiavnica) 17:03, 2. Boris Obergries (Dukla B. Bystrica) 17:11, 3. Jakub Kopiar (AC Malacky) 17:14.

juniorky na 4 km: 1. Alexandra Zavadská (MKŠS Kys. Nové Mesto) 13:49, 2. Barbora Šimonová (ZP Lučatín) 14:27, 3. Bibiana Grolmusová (AC Nové Zámky) 15:46

Môže vás zaujímať

Cyklistika-Vuelta: Úvodná etapa pre Astanu, jazdci Jumba po páde stratili