Austin dostal za kopnutie Lössla trojzápasový dištanc

Anglický futbalový útočník Charlie Austin v službách Southamptonu

Foto: TASR/AP

Anglický futbalový útočník Charlie Austin v službách Southamptonu akceptoval trojzápasový trest, ktorý mu udelila Futbalová asociácia (FA) za to, že kopol do tváre brankára Huddersfieldu Jonasa Lössla.

Incident sa odohral v sobotňajšom zápase na štadióne „svätcov“ St Mary’s, ktorý sa skončil remízou 1:1. Dánsky brankár po ňom zostal so zakrvavenou tvárou a podozrením na zlomený nos. Duel však dohral.

„Charlie Austin bude suspendovaný na najbližšie tri zápasy Southamptonu po tom, čo bol obvinený z násilného správania. Obvinenia akceptoval, no tvrdil, že trest je prísny. Jeho námietky zamietla nezávislá regulačná komisia. Jeho zákrok nezachytili rozhodcovia v zápase, ale usvedčil ho videozáznam,“ píše sa v stanovisku FA.

Austin, ktorý strelil úvodný gól, stretnutie nakoniec nedohral, keďže si poranil zadný stehenný sval. Tréner Southamptonu Mauricio Pellegrino uviedol, že bude pauzovať počas celého sviatočného obdobia. Určite si tak nezahrá v súbojoch s Tottenhamom, Manchestrom United a Crystal Palace. Austin je so šiestimi gólmi najlepší strelec klubu.

Môže vás zaujímať

Pohronie sa teší na Slovan, kapitán Pellegrini: Dáme do toho všetko