Banská Bystrica viedla trikrát, Färjestad napokon vyhral po predĺžení

Na snímke sprava Ryan Martinelli, Tyler Beskorowany (B. Bystrica), Patrick Hager (Mníchov) počas zápasu 3. kola G-skupiny Ligy majstrov HC'05 iClinic Banská Bystrica - EHC Red Bull Mníchov. Banská Bystrica, 5. septembra 2019. FOTO TASR - Dušan Hein
Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica prehrali vo svojom štvrtom zápase G-skupiny Ligy majstrov doma so švédskym BK Färjestad Karlstad 3:4 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil 20 sekúnd pred koncom Victor Ejdsell.

Slovenskému šampiónovi patrí v tabuľke naďalej 4. miesto, keď v úvodných štyroch dueloch získal tri body. Najbližší zápas odohrá 8. októbra o 19.15 h doma so švajčiarskym tímom Ambri-Piotta.

4. kolo:
HC’05 iClinic Banská Bystrica – BK Färjestad Karlstad 3:4 pp (1:0, 0:1, 2:2 – 0:1)

Góly: 2. Hickmott (Wahl, Southorn), 43. Jääskeläinen, 54. Lamper (Slovák) – 26. Erixon (Aslund), 52. Nilsson (Aslund), 57. Aslund (Blum, L. Johansson), 65. Ejdsell. Rozhodovali: Jarets (Bielor.), Baluška – Synek, D. Konc ml., vylúčení na 2 min: 2:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, diváci: 1695.

Beňuš nedal v Prahe konkurencii šancu a je celkový víťaz SP

Banská Bystrica: Beskorowany – Southorn, Mihálik, J. Brejčák, Ďatelinka, Martinelli, Biro – Lamper, Marek Slovák, Jääskeläinen – Hickmott, Wahl, Šoltés – Hrnka, Tamáši, Bartánus – Kabáč, Gabor, Róth – T. Varga (od 21. min)

Färjestad: Holm – Westin, Mozík, Blum, Arnesson, S. Erixon, Ivarsson, A. Johansson – Aslund, L. Johansson, M. Nilsson – Leskinen, Ryno, Ejdsell – Olofsson, Mart. Johansson, Ottosson – Rydahl, Bäck, Jakobsson – Sandberg (od 21. min)

Chorváti vycvičili Slovákov, Hapal očakáva reakciu

Bystričania zachytili úvod stretnutia. Už v 66. sekunde sa ujali vedenia, keď sa dostali do prečíslenia dvoch na jedného a Hickmott pohotovo bez prípravy poslal puk po ľade presne k žrdi – 1:0. Následne mal prevahu švédsky tím, no nevyužil svoje šance. M. Johansson sa nepresadil zblízka, Mozík z pravého kruhu a Olofsson pre zmenu z ľavého. Färjestad nevyužil ani presilovku. Rovnakú možnosť mali aj domáci a zmarili dve dobré príležitosti. Lamper nepokoril Holma z bezprostrednej blízkosti a neujal sa ani nebezpečný teč Rótha. V šestnástej minúte mohol vyrovnať voľný L. Johansson, proti bol spoľahlivý Beskorowany. Záver prvej tretiny sa niesol v znamení presilovky „baranov“, avšak nezahrali ju ideálne a šancu si nevypracovali.

Messi môže po sezóne odísť z Barcelony, má to zakotvené v zmluve

Na začiatku druhej tretiny mal slovenský majster výhodu ďalšej presilovky a v nej nevyužil tutovku Bartánus, keď zoči – voči Holmovi zaváhal. Hokejisti z Karlstadu napokon vyrovnali v 25. minúte. Ujala sa dobrá strela Erixona z medzikružia, mieril ponad vyrážačku gólmana HC ’05 – 1:1. Hostia mali herne navrch, ale nebezpečnejšie šance si vytvorili domáci, konkrétne Bartánus a Jääskeläinen. Až v druhej polovici stretnutia sa dostal do gólových príležitostí i Färjestad, Blum z prečíslenia dvoch na jedného pred Beskorowanym neuspel a voľný Aslund strieľal vedľa žŕdky.

Nadal pred finále US Open: Nesmierne ma baví, čo robím

Na začiatku tretej tretiny mohla ísť Banská Bystrica do vedenia v oslabení. Z prečíslenia zakončil Hrnka, ale recept na Holma nenašiel. Až v pätici sa to podarilo Jääskeläinenovi, ťažil z chyby švédskej defenzívy a parádne napriahol spomedzi kruhov – 2:1. Färjestad následne prepol na vyššie obrátky, Leskinen to skúšal z dvoch metrov, no nebol úspešný a Aslund unikol v oslabení, jeho bekhend zmaril Beskorowany. Napokon však kapituloval v 52. minúte. Hostia predviedli peknú kombinačnú akciu, po ktorej bez prípravy šikovným švihom zakončil Nilsson – 2:2. Domáci však zdvihli hlavy a o dve minúty na to odpovedali. Pri avizovanom vylúčení hráča z Karlstadu sa po dobrej práci Slováka presadil v páde zblízka Lamper – 3:2. Ani tento stav netrval dlho. V 57. minúte nahodil Blum puk pred bránku od modrej a účinne ho tečoval Aslund – 3:3. V závere riadneho hracieho času hrali Banskobystričania ďalšiu tentoraz až štvorminútovú presilovku a keďže ju nevyužili, preniesli si ju do predĺženia.

Ani v ňom sa však v početnej prevahe nepresadili, šance mali Hrnka a Hickmott. Už v troch proti trom sa ocitol sám pred brankárom HC ’05 Aslund, no pohorel a rovnako ho napodobnil na opačnej strane v sólovom úniku Wahl. Rozuzlenie nastalo dvadsať sekúnd pred koncom, keď chybu Slováka potrestal Ejdsell a zabezpečil tak švédskemu mužstvu dva body.